OFICJALNIE: Nuri Şahin kończy karierę

OFICJALNIE: Nuri Şahin kończy karierę fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nuri Şahin [Instagram]

Nuri Şahin postanowił nie łączyć funkcji zawodnika oraz szkoleniowca Antalyasporu i zdecydował się zrezygnować z tej pierwszej profesji. Tym samym 33-latek odwiesił korki na kołku.

Doświadczony pomocnik został mianowany na stanowisko trenera zespołu „Skorpionów” na początku października w miejsce zwolnionego Ersuna Yanala.

Władze tureckiej drużyny zawarły z nim wówczas pięcioletnie porozumienie i zapewniły, że jeżeli Nuri Şahin wyrazi taką wolę, to będzie mógł łączyć tę funkcję z rolą zawodnika Antalyasporu.

33-latek był początkowo na to zdecydowany, ale po kilkunastu dniach namysłu uznał, że nie będzie mógł w tej sytuacji w pełni skupić się na konkretnym wypełnieniu zadań na boisku oraz poza nim, dlatego postanowił ogłosić zakończenie kariery piłkarskiej za pośrednictwem wpisu umieszczonego na Instagramie.

„Byłem małym dzieckiem, kiedy ta gra sprawiła, że zakochałem się w walce, ekscytacji, smutku, sukcesie, porażce i wielu innych rzeczach. Najlepiej wyrażałem siebie w piłce nożnej. Miejscem, w którym czułem się najszczęśliwszym człowiekiem, było boisko. Wszystko, co osiągnąłem w życiu dała mi zielona murawa i skórzana piłka. Futbol dotknął tak bardzo mojego życia, że stał się jego nieodłączną częścią. Dlatego jestem wdzięczny wszystkim za to, co przeżyłem.

Teraz nadszedł czas na to, abym kontynuował karierę trenerską i pokazał to, czego nauczyłem się od szkoleniowców, z którymi żyłem, pracowałem i podglądałem. Chciałbym jeszcze raz podziękować prezesowi i całemu naszemu kierownictwu za danie mi szansy poprowadzenia Antalyasporu” - napisał wielokrotny reprezentant Turcji i uczestnik Mistrzostw Europy w 2006, 2012 i 2016 roku.

Şahin występował w trakcie swojej kariery w takich klubach jak Borussia Dortmund, Feyenoord, Real Madryt, Liverpool czy Werder Brema. Największe sukcesy odnosił z ekipą z Signal Iduna Park, z którą wywalczył mistrzostwo (2010/2011), Puchar (2016/2017) i dwa Superpuchary Niemiec (2013, 2014). Ponadto dołożył swoją cegiełkę do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii przez „Królewskich” (2011/2012) i Pucharu Holandii przez drużynę z Rotterdamu (2007/2008).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy