OFICJALNIE: Nuri Şahin kończy karierę

OFICJALNIE: Nuri Şahin kończy karierę fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nuri Şahin [Instagram]

Nuri Şahin postanowił nie łączyć funkcji zawodnika oraz szkoleniowca Antalyasporu i zdecydował się zrezygnować z tej pierwszej profesji. Tym samym 33-latek odwiesił korki na kołku.

Doświadczony pomocnik został mianowany na stanowisko trenera zespołu „Skorpionów” na początku października w miejsce zwolnionego Ersuna Yanala.

Władze tureckiej drużyny zawarły z nim wówczas pięcioletnie porozumienie i zapewniły, że jeżeli Nuri Şahin wyrazi taką wolę, to będzie mógł łączyć tę funkcję z rolą zawodnika Antalyasporu.

33-latek był początkowo na to zdecydowany, ale po kilkunastu dniach namysłu uznał, że nie będzie mógł w tej sytuacji w pełni skupić się na konkretnym wypełnieniu zadań na boisku oraz poza nim, dlatego postanowił ogłosić zakończenie kariery piłkarskiej za pośrednictwem wpisu umieszczonego na Instagramie.

„Byłem małym dzieckiem, kiedy ta gra sprawiła, że zakochałem się w walce, ekscytacji, smutku, sukcesie, porażce i wielu innych rzeczach. Najlepiej wyrażałem siebie w piłce nożnej. Miejscem, w którym czułem się najszczęśliwszym człowiekiem, było boisko. Wszystko, co osiągnąłem w życiu dała mi zielona murawa i skórzana piłka. Futbol dotknął tak bardzo mojego życia, że stał się jego nieodłączną częścią. Dlatego jestem wdzięczny wszystkim za to, co przeżyłem.

Teraz nadszedł czas na to, abym kontynuował karierę trenerską i pokazał to, czego nauczyłem się od szkoleniowców, z którymi żyłem, pracowałem i podglądałem. Chciałbym jeszcze raz podziękować prezesowi i całemu naszemu kierownictwu za danie mi szansy poprowadzenia Antalyasporu” - napisał wielokrotny reprezentant Turcji i uczestnik Mistrzostw Europy w 2006, 2012 i 2016 roku.

Şahin występował w trakcie swojej kariery w takich klubach jak Borussia Dortmund, Feyenoord, Real Madryt, Liverpool czy Werder Brema. Największe sukcesy odnosił z ekipą z Signal Iduna Park, z którą wywalczył mistrzostwo (2010/2011), Puchar (2016/2017) i dwa Superpuchary Niemiec (2013, 2014). Ponadto dołożył swoją cegiełkę do zdobycia mistrzostwa Hiszpanii przez „Królewskich” (2011/2012) i Pucharu Holandii przez drużynę z Rotterdamu (2007/2008).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Premier League: Mecz Watford - Chelsea przerwany [OFICJALNIE] Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Manchester United: Ralf Rangnick spróbuje nakłonić Erlinga Brauta Haalanda na transfer. W nagrodę otrzyma dużą premię! Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa przygotowany na odejście Marka Papszuna!? Ma kandydata na jego następcę Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Raków Częstochowa: Vladan Kovačević może zaliczyć hitowy transfer do Serie A Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Borussia Dortmund anulowała 67 000 biletów na hitowy mecz z Bayernem Monachium [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021 Argentyński dziennikarz tłumaczy się z krytycznych słów o Lionelu Messim. Przywołano je podczas gali Złotej Piłki 2021

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy