OFICJALNIE: OGC Nice ze sporym transferem z Serie A

OFICJALNIE: OGC Nice ze sporym transferem z Serie A fot. Gemma Fletcher / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: OGC Nice

Mattia Viti, związany dotychczas z macierzystym Empoli, został nowym zawodnikiem francuskiego OGC Nice. To już szósty transfer w wykonaniu „Orlątek” podczas trwającego okna.

Działacze piątej drużyny poprzedniej edycji Ligue 1 wykazują ostatnio dużą aktywność na rynku transferowym, finalizując angaż Alexisa Beki Beki i prowadząc zaawansowane rozmowy z Kasperem Schmeichelem.

Do jednak nie koniec ruchów „Orlątek”, które zapewniły sobie właśnie usługi kolejnego zawodnika. Nowym stoperem w kadrze Luciena Favre’a został Mattia Viti, broniący do tej pory barw Empoli.

Rosły defensor opuszcza Stadio Carlo Castellani, wiążąc się pięcioletnim kontraktem z nowym pracodawcą. „Azzuri” z tytułu sprzedaży wychowanka zasilą swój budżet o 13 milionów euro kwoty podstawowej i dwa miliony w postaci bonusów.

Włosi zachowali 10 procent od następnego transferu 20-letniego środkowego defensora.

Tym samym ekipa z Lazurowego Wybrzeża dopina szósty transfer w trwającym oknie. Do tej pory na stadion Allianz Riviera zawitali Alexis Beka Beka, Rares Ilie, Aaron Ramsey, Badredine Bouanani i Marcin Bułka (wykup z PSG).

Polski golkiper już wkrótce, jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, będzie musiał pogodzić się z rolą zmiennika Kaspera Schmeichela, który finalizuje przeprowadzkę z Leicester City.

Mattia Viti minioną kampanię zwieńczył 22 spotkaniami – 20 w Serie A, dwa w Pucharze Włoch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: Marcin Robak kończy karierę OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu OFICJALNIE: André Onana z oświadczeniem po zawieszeniu Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Napastnik czasem przydaje się do strzelania goli Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie Takim składem reprezentacja Polski może zagrać przeciwko Argentynie André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody André Onana wylatuje z Kataru. Koniec mundialowej przygody OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy OFICJALNIE: Waldemar Fornalik wraca do Ekstraklasy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy Wstrząs na rynku menedżerskim. Rozłam w agencji Mino Raioli na dwie gwiazdorskie grupy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy