OFICJALNIE: Ogromny talent zostaje w Hoffenheim. Sukces klubu

2024-02-22 18:30:47; Aktualizacja: 3 miesiące temu
OFICJALNIE: Ogromny talent zostaje w Hoffenheim. Sukces klubu
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: TSG 1899 Hoffenheim

TSG Hoffenheim zatrzymał w swoich szeregach Maxa Moerstedta. Utalentowany napastnik związał się nowym kontraktem.

18-latek uchodzi za jedną z największych perełek nowego pokolenia niemieckich napastników. W ubiegłym roku wraz z reprezentacją do lat 17 zdobył złoty medal Mistrzostw Europy, a kilka miesięcy później sięgnął z nią puchar za zwycięstwo w Mistrzostwach Świata.

Może kojarzyć się on niektórym polskim kibicom, ponieważ swoją jedyną bramkę w trakcie rozgrywania pierwszego z wymienionych turniejów zdobył w półfinałowym spotkaniu, gdzie rywalem Niemców był zespół dowodzony przez Marcina Włodarskiego.

Pod względem statystyk Moerstedt wypadł jednak znacznie lepiej na mundialu w Indonezji. Wówczas czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a oprócz zdobytych bramek dorzucił też dwie asysty.

W aktualnym sezonie wystąpił w 15 spotkaniach dla drużyny TSG Hoffenheim do lat 19, a jego dorobek jest iście imponujący. Trafił bowiem do siatki aż 20 razy, co w przeliczeniu daje średnio gola na 59 minut.

Z tego powodu, w obawie przed narastającym zainteresowaniem, władze klubu musiały podjąć działania, które miałyby na celu odstraszenie potencjalnych chętnych na usługi piłkarza.

Tym samym zaledwie osiem miesięcy po podpisaniu pierwszego profesjonalnego kontraktu, Max Moerstedt parafował nową umową. Na jej mocy współpraca pomiędzy stronami została przedłużona do 30 czerwca 2027 roku.

Bramkostrzelny napastnik trafił do TSG Hoffenheim w 2021 roku. Wcześniej występował w młodzieżowych drużynach Bayernu Monachium.