OFICJALNIE: Omar Abdulrahman do wzięcia

OFICJALNIE: Omar Abdulrahman do wzięcia fot. PES 2016
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al-Hilal

Omar Abdulrahman, gwiazdor reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich i jeden z najpopularniejszych zawodników w Azji, został bez klubu po wygaśnięciu umowy z Al-Hilal.

Gigant z Arabii Saudyjskiej nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z zawodnikiem. Jak wyjaśniono w oficjalnym oświadczeniu, Al-Hilal z decyzją chciało poczekać do czasu przejścia przez piłkarza testów medycznych, gdyż ostatni sezon spędził poza grą ze względu na zerwanie więzadeł w kolanie. Tymczasem Abdulrahman po zakończonych z powodzeniem badaniach podwyższył żądania kontraktowe - wówczas klub dał odpowiedź ze swoją propozycją, ale nie doczekał się odpowiedzi. W związku z tym zdecydowano się na zerwanie negocjacji i definitywne zakończenie współpracy.

W momencie ogłoszenia przejścia Abdulrahmana z Al-Ain do Al-Hilal informowano, że to wypożyczenie, jednak wszystko wskazuje na definitywną przeprowadzkę, co oznacza, że zawodnik pozostał teraz bez pracodawcy.

27-letni Abdulrahman do tej pory występował tylko w ojczyźnie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Al-Ain, i w Arabii Saudyjskiej w Al-Hilal.

W przeszłości wielokrotnie piłkarza wiązano z przeprowadzką do Europy. Na początku kariery bardzo chciał go sprowadzić Manchester City, jednak niemożliwym okazało się uzyskanie dla niego pozwolenia na pracę.

Na razie brakuje spekulacji na temat przyszłości jednej z czołowej postaci arabskiego futbolu. Przed dołączeniem do Al-Hilal jego usługami interesował się inny lokalny potentat - Al-Nassr. Nie można wykluczyć, że temat teraz wróci.

Ofensywny pomocnik urodził się w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej w rodzinie jemeńskiego pochodzenia, a do Al-Ain przeniósł się jako 15-latek. Jego ojciec był piłkarzem, a w futbol grają też jego bracia - Khaled i Mohamed.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy