OFICJALNIE: Omar Abdulrahman raz jeszcze zaskoczył. Czas na Al Jazirę!

OFICJALNIE: Omar Abdulrahman raz jeszcze zaskoczył. Czas na Al Jazirę! fot. PES 2016
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al Jazira

Omar Abdulrahman wrócił do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co zaskakujące, nie trafił do klubu, w którym grał między 2008 a 2018 rokiem, czyli Al-Ain, wybierając ofertę Al Jaziry.

Z Al Jazirą związał się umowę, której długości nie zdradzono, a przeniósł się do niej na zasadzie wolnego transferu.

Zaskakujący transfer w 2018 roku

Abdulrahman w 2018 roku był bohaterem zaskakującej przeprowadzki z Al-Ain do Al-Hilal, jednak nie pokazał tam pełni możliwości ze względu na poważną kontuzję kolana, przez którą nie tylko stracił prawie cały sezon, ale też nie wziął udziału w rozgrywanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Pucharze Azji.

27-letni Omar jest jednym z najpopularniejszych zawodników w świecie arabskim. Urodził się w Arabii Saudyjskiej w Rijadzie, jednak pochodził z rodziny o jemeńskich korzeniach. Po tym jak Saudyjczycy chcieli dać obywatelstwo jedynie Omarowi, a nie reszcie rodziny, jego ojciec zdecydował o wyborze oferty Al-Ain, gdzie Abdulrahmanowie przenieśli się po zapewnieniu przyznania im paszportów ZEA.

Dlatego teraz w barwach ZEA gra nie tylko Omar, ale też Mohamed Abdulrahman, wciąż piłkarz Al-Ain. Z kolei w tym zespole występuje dodatkowo najsłabszy z braterskiego grona - Khaled.

Abdulrahmanów dwóch

Al Jazira za jednym razem ogłosiła transfery dwóch Abdulrahmanów. Amer, również reprezentant ZEA, przeniósł się z... Al Ain, w którym grał z powodzeniem od 2016 roku. Panowie dzielą nazwiska, jednak nie są ze sobą spokrewnieni.

Rywalizacja

Poprzedni sezon ekstraklasy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zakończył się zgoła sensacyjnie - Al-Ain zajęło dopiero czwartą lokatę, a Al Jazira - piątą. Mistrzem został Sharjah Football Club, wicemistrzem - Shabab Al Ahli, a podium uzupełniła Al Wahda. Trzy pierwsze kluby zagrają w fazie grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów, natomiast Al Ain tylko w jej kwalifikacjach. Al Jazirę czeka sezon bez kontynentalnego pucharu.

Dlatego tego lata przyszedł czas na przebudowę u lokalnych potentatów. Al-Ain poprowadzi Ivan Leko, trener znany z Club Brugge, a Al Jazirę - Jurgen Streppel, wcześniej szkoleniowiec Anorthosisu Famagusta.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Everton (na razie) z największą ofertą za Milika Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho Borussia Dortmund nieugięta. Przynajmniej 110 milionów euro za Sancho MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie MŠK Žilina w stanie likwidacji. 12 piłkarzy, którzy mogą zagrać w Ekstraklasie Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze Fabiański: Nie zależy mi teraz na tym, żeby zarabiać pieniądze Kluby z Bundesligi i Premier League chcą Milika. Robi się coraz ciekawiej! Kluby z Bundesligi i Premier League chcą Milika. Robi się coraz ciekawiej! Ajax rozwiązał umowę z Nourim Ajax rozwiązał umowę z Nourim Bartomeu odpowiada na oświadczenie Messiego Bartomeu odpowiada na oświadczenie Messiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy