OFICJALNIE: Omar Abdulrahman raz jeszcze zaskoczył. Czas na Al Jazirę!

OFICJALNIE: Omar Abdulrahman raz jeszcze zaskoczył. Czas na Al Jazirę! fot. PES 2016
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Al Jazira

Omar Abdulrahman wrócił do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Co zaskakujące, nie trafił do klubu, w którym grał między 2008 a 2018 rokiem, czyli Al-Ain, wybierając ofertę Al Jaziry.

Z Al Jazirą związał się umowę, której długości nie zdradzono, a przeniósł się do niej na zasadzie wolnego transferu.

Zaskakujący transfer w 2018 roku

Abdulrahman w 2018 roku był bohaterem zaskakującej przeprowadzki z Al-Ain do Al-Hilal, jednak nie pokazał tam pełni możliwości ze względu na poważną kontuzję kolana, przez którą nie tylko stracił prawie cały sezon, ale też nie wziął udziału w rozgrywanym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Pucharze Azji.

27-letni Omar jest jednym z najpopularniejszych zawodników w świecie arabskim. Urodził się w Arabii Saudyjskiej w Rijadzie, jednak pochodził z rodziny o jemeńskich korzeniach. Po tym jak Saudyjczycy chcieli dać obywatelstwo jedynie Omarowi, a nie reszcie rodziny, jego ojciec zdecydował o wyborze oferty Al-Ain, gdzie Abdulrahmanowie przenieśli się po zapewnieniu przyznania im paszportów ZEA.

Dlatego teraz w barwach ZEA gra nie tylko Omar, ale też Mohamed Abdulrahman, wciąż piłkarz Al-Ain. Z kolei w tym zespole występuje dodatkowo najsłabszy z braterskiego grona - Khaled.

Abdulrahmanów dwóch

Al Jazira za jednym razem ogłosiła transfery dwóch Abdulrahmanów. Amer, również reprezentant ZEA, przeniósł się z... Al Ain, w którym grał z powodzeniem od 2016 roku. Panowie dzielą nazwiska, jednak nie są ze sobą spokrewnieni.

Rywalizacja

Poprzedni sezon ekstraklasy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zakończył się zgoła sensacyjnie - Al-Ain zajęło dopiero czwartą lokatę, a Al Jazira - piątą. Mistrzem został Sharjah Football Club, wicemistrzem - Shabab Al Ahli, a podium uzupełniła Al Wahda. Trzy pierwsze kluby zagrają w fazie grupowej Azjatyckiej Ligi Mistrzów, natomiast Al Ain tylko w jej kwalifikacjach. Al Jazirę czeka sezon bez kontynentalnego pucharu.

Dlatego tego lata przyszedł czas na przebudowę u lokalnych potentatów. Al-Ain poprowadzi Ivan Leko, trener znany z Club Brugge, a Al Jazirę - Jurgen Streppel, wcześniej szkoleniowiec Anorthosisu Famagusta.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Dosadny komentarz Maregi na temat rasistowskiego incydentu w Portugalii. „Pierd****e się!” [WIDEO] Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Piłkarze Manchesteru City mogą dążyć do rozwiązania swoich kontraktów Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Manchester City: Pochettino i Rodgers kandydatami na następcę Guardioli w przypadku odejścia Hiszpana Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] Rasistowski skandal w Niemczech. Fantastyczna reakcja stadionu i zatrzymanie sprawcy [WIDEO] OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire OFICJALNIE: Boris Sekulić w Chicago Fire Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Chelsea może pobić swój rekord transferowy. Londyńczycy kuszą Sancho Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem Inter Mediolan planuje wielką wymianę. Jest gotów pożegnać się Lautaro Martínezem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy