OFICJALNIE: Ostatni zawodnik grający z Maradoną kończy karierę

OFICJALNIE: Ostatni zawodnik grający z Maradoną kończy karierę fot. Wikipedia
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Publimetro | La Tercera

Cristián Muñoz, ostatni z aktywnych piłkarzy, którzy mieli okazję grać z legendarnym Diego Maradoną, oficjalnie pożegnał się z futbolem.

Bramkarz postanowił powiedzieć sobie „dość” w wieku 42 lat, co jest sędziwym wiekiem nawet jak na tę pozycję. Ostatnio występował w chilijskim Universidad de Concepción, z którym zdobył nawet kilka lat temu mistrzostwo drugiej ligi oraz krajowy puchar. Zawodnik tłumaczy jednak, że dalsza gra sprawiała mu coraz więcej kłopotów.

- Długo o tym rozmawialiśmy i w końcu decyzja zapadła - stwierdził w rozmowie z „La Tercera”.

- Mam już 42 lata, upadki po interwencjach były coraz bardziej bolesne. Wiele o tym myślałem i uznałem, że nadszedł moment, który i tak nieuchronnie się zbliżał. Podjęliśmy decyzję wspólnie z rodziną.

Choć Muñoz może być postacią anonimową dla przeciętnego kibica, w świecie piłki był znany z tego, iż był ostatnim aktywnym piłkarzem, który dzielił boisko z legendarnym Diego Maradoną. 42-latek może mówić o niemałym szczęściu, bowiem zaczynał swoją przygodę z futbolem w barwach Sarmiento, z którego w wieku 20 lat przeniósł się do Boca Juniors. Zadebiutował we wrześniu 1997 roku, w roku, kiedy Maradona akurat kończył swoją karierę.

Golkiper nie zagrzał jednak długo miejsca w ekipie „Xeneizes”. Po wypożyczeniach do Los Andes i Talleres de Córdoba przeszedł do Huachipato. Później grał jeszcze w słynnym Colo-Colo, ponownie Huachipato, a od 2013 roku był graczem wspomnianego Universidadu, w którym grał do końca kariery.

Na swoim koncie ma takie trofea jak mistrzostwo Clausury i Apertury ligi argentyńskiej, dwukrotnie zdobywał Copa Libertadores i raz Copa Sudamericana. Wszystkie te sukcesy święcił z Boca Juniors. Dobrze radził sobie również w Chile, gdzie także sięgał po krajowe trofea we wszystkich klubach, w których przyszło mu grać. Z reprezentacją Argentyny święcił sukcesy w kategorii U-20, a z seniorami pojechał na mundial w 1986 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy