OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany

OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany fot. TV
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: CONCACAF

Cztery dni po szeroko komentowanym występie Ronnie'ego Brunswijka w meczu CONCACAF League pomiędzy Interem Moengoapoe i CD Olimpią, obie drużyny zostały wykluczone z rozgrywek.

Kluby z Surinamu i Hondurasu spotkały się we wtorek w 1/8 finału CONCACAF League, czyli północnoamerykańskiego odpowiednika naszej Ligi Europy. Spotkanie rozgrywane w Paramaribo zakończyło się zwycięstwem Olimpii aż 6:0.

Do rewanżu już jednak nie dojdzie. Organizująca rozgrywki federacja wydała w sobotę oświadczenie, w którym informuje o karach dla obu zespołów.

Czytamy w nim, że zarówno Inter Moengoapoe. jak i Olimpia, zostają wykluczone z tegorocznej edycji CONCACAF League ze skutkiem natychmiastowym. Oto pełna treść komunikatu:

„Komisja Dyscyplinarna CONCACAF w pełni zbadała okoliczności związane z obawami dotyczącymi uczciwości widocznymi na nagraniu, które krążyło w mediach społecznościowych po meczu Inter Moengotapoe vs CD Olimpia. Po dokonaniu oceny działań przedstawionych w filmie i rozważeniu pisemnych oświadczeń dostarczonych przez oba kluby, Komisja ustaliła, że doszło do poważnych naruszeń zasad uczciwej rywalizacji”.

Osobną karę nałożono także na samego Ronnie'ego Brunswijka. 60-latni wiceprezydent Surinamu rozegrał w środę 54 minuty jako środkowy pomocnik i kapitan zespół, ale na następny występ będzie musiał trochę poczekać.

Dostał bowiem trzyletni zakaz udziału we wszystkich rozgrywkach organizowanych przez federację w jakimkolwiek charakterze. 

Problemem nie była sama obecność na boisku kontrowersyjnego polityka, ale krążące po sieci wideo, na którym widać, jak rozdaje on zawodnikom pieniądze w plastikowych torebkach. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Rafał Gikiewicz po porażce Augsburga: Z takim przygotowaniem mentalnym nie mamy czego szukać w Bundeslidze, ani nawet w Kreislidze Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy Cristiano Ronaldo: Nie zamierzam kończyć kariery reprezentacyjnej. Najważniejsza jest drużyna, a ta się w Manchesterze dopiero tworzy OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską OFICJALNIE: Albania ukarana za przerwanie meczu z Polską Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Mohamed Salah wyraził swoją wolę. Teraz wszystko zależy od Liverpoolu Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Pomysł Superligi aktualny, ale w rozgrywkach może wziąć udział więcej klubów Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Patrice Evra wyznał, że jako dziecko był wykorzystywany seksualnie Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji Football Manager 2022: Ujawniono listę licencji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy