OFICJALNIE: Oświadczenie Atlético Madryt dotyczące Griezmanna

OFICJALNIE: Oświadczenie Atlético Madryt dotyczące Griezmanna
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Atletico Madryt

Atlético Madryt wydało komunikat w sprawie Antoine'a Griezmanna.

Francuski napastnik już kilka tygodni temu potwierdził, że sezon 2018/2019 był dla niego ostatnim w barwach „Rojiblancos”. Od tamtej pory media podały wiele informacji na jego temat, ale długo wyczekiwana przeprowadzka mistrza świata do Barcelony wciąż nie została potwierdzona.

Władze madryckiego klubu odniosły się do kilku kwestii.

„14 maja Antoine Griezmann poinformował Miguela Ángela Gila, Diego Simeone i Andreę Bertę o swojej decyzji dotyczącej odejścia z klubu po zakończeniu sezonu. Już po tym Atlético dowiedziało się, że zawodnik osiągnął porozumienie z Barceloną niedługo po marcowym meczu Ligi Mistrzów z Juventusem, a warunki umowy obie strony negocjowały od połowy lutego.


Odnosząc się do słów prezydenta Josepa Marii Bartomeu, potwierdzamy, że doszło do spotkania Miguela Ángela Gila z dyrektorem generalnym Barcelony, ​Oscarem Grauem, na wniosek drugiej strony. Po obniżeniu klauzuli wykupu z 200 do 120 milionów euro Grau wyraził prośbę dotyczącą odroczenia płatności.

Odpowiedź Atlético była oczywiście negatywna, do czego przyczynił się brak szacunku ukazany klubowi i jego kibicom przez Barcelonę oraz zawodnika.

W wyniku zaistniałej sytuacji Atlético skontaktowało się z Griezmannem i będącą jego przedstawicielem siostrą, dając do zrozumienia, by wypełnił warunki obowiązującej umowy i w niedzielę zjawił się w klubie, rozpoczynając okres przygotowawczy.

Atlético chce wyrazić oburzenie zachowaniem obu stron, a w szczególności Barcelony, która nakłoniła piłkarza do zakończenia współpracy z klubem w momencie rywalizacji w Lidze Mistrzów, ale i walki z nią samą w LaLiga. Uważamy, że narusza to zasady negocjowania z zawodnikami i działa ze szkodą dla naszego klubu i jego kibiców” - czytamy w oświadczeniu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy