OFICJALNIE: Oświadczenie prezydenta PAOK-u

OFICJALNIE: Oświadczenie prezydenta PAOK-u
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PAOK Saloniki

W następstwie wydarzeń, które miały miejsce w trakcie ligowego meczu pomiędzy PAOK-iem a AEK-iem, prezydent tego pierwszego postanowił wystosować oświadczenie.

Niedzielne mecz na szczycie ligi greckiej miał niecodzienny przebieg. Spotkanie zostało przerwane w 90 minucie. Po tym, jak arbiter anulował bramkę zdobytą przez gospodarzy, na murawę wtargnął prezes PAOK-u, Ivan Savvdis, który miał przypięty do paska pistolet. Bliski przyjaciel Władimira Putina, a zarazem jeden z najbogatszych Rosjan miał wygrażać sędziemu.

We wtorkowe popołudnie Savvdis postanowił wystosować oświadczenie w sprawie niedzielnych zajść. Oto jego treść:

„Szanowni Państwo,

Chciałbym przeprosić wszystkich zwolenników PAOK-u, kibiców greckiej piłki i międzynarodową społeczność piłkarską.

Jest mi bardzo przykro z powodu tego, co się stało. Nie miałem absolutnie żadnego prawa, aby wejść na murawę.

Moja emocjonalna reakcja wynika z panującej powszechnie negatywnej atmosfery w greckiej piłce i wszystkich niedopuszczalnych wydarzeń, które miały miejsce pod koniec spotkania PAOK - AEK. Mam tu na myśli działanie arbitra i jego asystentów, ale również zawieszanie meczów, protesty i wtargnięcia grup kibicowskich na murawę.

Jestem przeciwny wszystkiemu, co prowadzi do niekontrolowanych sytuacji. Moim jedynym celem była ochrona tysięcy fanów PAOK-u przed prowokacjami, zamieszkami i ofiarami.

Chcę powiedzieć, że nie miałem zamiaru angażować się w bójkę z arbitrem, ani tym bardziej z żadnym przedstawicielem przeciwnika. I oczywiście nikomu nie groziłem.

Niestety, moja rodzina i ja, a także moi bliscy znajomi padli ofiarą chorej nagonki.

Pomimo wielu ataków, które są kierowane w moim kierunku ze wszystkich stron, walczę i będę walczył o sprawiedliwy futbol, równe traktowanie przez sędziów i tytuły wygrywane na boisku, a nie przy zielonym stoliku.

Chciałbym jeszcze raz przeprosić.

Prezes PAOK FC

Ivan Savvdis”.

Zobacz również

Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Lukaku i Smalling reagują na okładkę „Corriere dello Sport”. Redaktor naczelny gazety brnie dalej Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Grosicki zaoferowany Trabzonsporowi Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Niezgoda za ponad cztery miliony euro. Zimowy transfer?! Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Legia Warszawa: Wielkie czystki na Łazienkowskiej. Pięciu zawodników ma odejść już zimą Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Mistrzostwa Świata: Nowy format kwalifikacji do turnieju w 2022 roku Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte! Cavani gotowy na wielki transfer do Atlético Madryt. Negocjacje rozpoczęte!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy