OFICJALNIE: Oświadczenie prezydenta PAOK-u

OFICJALNIE: Oświadczenie prezydenta PAOK-u
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PAOK Saloniki

W następstwie wydarzeń, które miały miejsce w trakcie ligowego meczu pomiędzy PAOK-iem a AEK-iem, prezydent tego pierwszego postanowił wystosować oświadczenie.

Niedzielne mecz na szczycie ligi greckiej miał niecodzienny przebieg. Spotkanie zostało przerwane w 90 minucie. Po tym, jak arbiter anulował bramkę zdobytą przez gospodarzy, na murawę wtargnął prezes PAOK-u, Ivan Savvdis, który miał przypięty do paska pistolet. Bliski przyjaciel Władimira Putina, a zarazem jeden z najbogatszych Rosjan miał wygrażać sędziemu.

We wtorkowe popołudnie Savvdis postanowił wystosować oświadczenie w sprawie niedzielnych zajść. Oto jego treść:

„Szanowni Państwo,

Chciałbym przeprosić wszystkich zwolenników PAOK-u, kibiców greckiej piłki i międzynarodową społeczność piłkarską.

Jest mi bardzo przykro z powodu tego, co się stało. Nie miałem absolutnie żadnego prawa, aby wejść na murawę.

Moja emocjonalna reakcja wynika z panującej powszechnie negatywnej atmosfery w greckiej piłce i wszystkich niedopuszczalnych wydarzeń, które miały miejsce pod koniec spotkania PAOK - AEK. Mam tu na myśli działanie arbitra i jego asystentów, ale również zawieszanie meczów, protesty i wtargnięcia grup kibicowskich na murawę.

Jestem przeciwny wszystkiemu, co prowadzi do niekontrolowanych sytuacji. Moim jedynym celem była ochrona tysięcy fanów PAOK-u przed prowokacjami, zamieszkami i ofiarami.

Chcę powiedzieć, że nie miałem zamiaru angażować się w bójkę z arbitrem, ani tym bardziej z żadnym przedstawicielem przeciwnika. I oczywiście nikomu nie groziłem.

Niestety, moja rodzina i ja, a także moi bliscy znajomi padli ofiarą chorej nagonki.

Pomimo wielu ataków, które są kierowane w moim kierunku ze wszystkich stron, walczę i będę walczył o sprawiedliwy futbol, równe traktowanie przez sędziów i tytuły wygrywane na boisku, a nie przy zielonym stoliku.

Chciałbym jeszcze raz przeprosić.

Prezes PAOK FC

Ivan Savvdis”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Borek: Real Madryt złożył jakiś czas temu nową ofertę za Roberta Lewandowskiego Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy