OFICJALNIE: Palacio w Bolonii

OFICJALNIE: Palacio w Bolonii
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Bologna

Bologna FC potwierdziła pozyskanie Rodrigo Palacio.

Po fatalnym rozpoczęciu sezonu, Bologna przegrała w meczu pierwszej rundy Pucharu Włoch 0-3 z drugoligową Cittadellą, działacze zespołu zdecydowali się na poczynienie dużego wzmocnienia. Co prawda, zakontraktowany w czwartek Rodrigo Palacio ma już 35 lat, jednak dla Bolonii nadal jest olbrzymim wzmocnieniem.

Klub z siedzibą w regionie Emilia-Romania nie musiał nic płacić za swojego nowego napastnika, bowiem wraz z końcem czerwca wygasła jego umowa z Interem Mediolan. Doświadczony snajper spędził w stolicy Lombardii ostatnich pięć lat, podczas których zdobył 60 bramek i 35 asyst w 196 oficjalnych spotkaniach. W przeszłości reprezentował również barwy Genoi, Boca Juniors i Banfield.

- Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości bycia tutaj i liczę na świetny sezon.

- Nie znam zbyt dobrze miasta, ale ludzie wypowiadali się o nim w samych superlatywach. Baza treningowa zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie, nie spodziewałem się, że jest tak ładna.

- Występowałem siedem lat temu z Mattią Destro w Genoi, który uchodził wówczas za młody talent. Teraz jest w zupełnie innym punkcie w Bolonii i mam nadzieję, że będzie w stanie zdobyć mnóstwo bramek.

- W zespole jest wielu młodych piłkarzy, dlatego chciałbym być również osobą, którą można podpatrywać w szatni – powiedział Palacio.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy