OFICJALNIE: Palmeiras żegna „szalonego pitbulla”. 38-letni Felipe Melo opuszcza zdobywcę Copa Libertadores

OFICJALNIE: Palmeiras żegna „szalonego pitbulla”. 38-letni Felipe Melo opuszcza zdobywcę Copa Libertadores fot. Felipe Melo I Instagram
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Palmeiras

Felipe Melo kończy definitywnie swoją przygodę z Palmeiras w charakterze piłkarza po wywalczeniu z klubem drugiego z rzędu zwycięstwa w Copa Libertadores.

Doświadczony pomocnik postanowił blisko pięć lat temu zakończyć swoją przygodę z europejskim futbolem spędzoną w takich drużynach jak Mallorca, Fiorentina, Juventus, Galatasaray oraz Inter Mediolan na rzecz powrotu do rodzimej Brazylii, gdzie podpisał kontrakt z ekipą z São Paulo.

Były reprezentant „Canarinhos” zdecydował się wówczas związać z „Wielkimi Zielonymi”, ponieważ uznał, że razem z nimi dokona wielkich rzeczy w krajowym oraz międzynarodowym futbolu.

Felipe Melo nie pomylił się, bo w trakcie swojego pobytu w Palmeiras sięgnął z tym zespołem przede wszystkim po dwa zwycięstwa w Copa Libertadores (2020, 2021) i dołożył do tego mistrzostwo (2018) oraz Puchar Brazylii (2020).

38-latek osiągnął z tym samym wszystkie najważniejsze cele razem z ekipą z Allianz Parque i wiemy już, że nie będzie mu dane sięgnąć z nią po nic więcej, gdyż władze klubu ogłosiły, że nie mają w planach przedłużenia z nim wygasającej wraz z końcem roku współpracy.

„Trudne decyzje podjęte we właściwym czasie określają wagę postaci w historii. Odejście Felipe Melo nie oznacza końca jego kariery w Palmeiras, ale początek życia wiecznego. Wspinasz się na najwyższy poziom, jaki zapewnia piłka nożna, na zawsze zapisany na murach klubu i w pamięci kibiców. Felipe, przeszedłeś do historii jako największy mistrz Brazylii, a teraz trzykrotny mistrz Ameryki” - napisano na stronie.

Defensywny pomocnik dołączył do „Wielkich Zielonych” w styczniu 2017 roku. Najpierw w ramach wypożyczenia, a potem definitywnie po opuszczeniu Interu Mediolan. Łącznie rozegrał 222 mecze w barwach Palmeiras i zdobył w nich dwanaście bramek.

Na chwilę obecną nie są znane najbliższe plany 38-latka, ale przynajmniej na razie nie zamierza on kończyć swojej kariery.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy