OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów

OFICJALNIE: Paulinho odszedł z Al-Ahli po rozegraniu czterech meczów fot. Pan Yulong/Xinhua/PressFocus
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Al Ahli Saudi SC

Bardzo krótko trwała przygoda Paulinho z saudyjskim Al-Ahli. Brazylijczyk spędził w klubie zaledwie dwa miesiące.

Do prowadzonego przez doskonale nam znanego Besnika Hasiego klubu, 33-letni pomocnik trafił w lipcu tego roku na zasadzie wolnego transferu, po tym jak za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Guangzhou FC. Rozstanie z chińskim pracodawcą, z którym był związany od sześciu lat, miało być spowodowane związanymi z trwającą pandemią utrudnieniami z podróżowaniem.

Podpisaniem kontraktu z zawodnikiem, który w sezonie 2017/2018 miał spory wkład w zdobycie przez Barcelonę dubletu na krajowym podwórku, zainteresowanych było wiele klubów. Mówiło się na przykład o Atlético Madryt, Galatasaray, Bradze, brazylijskich Flamengo, Grêmio i Corinthians czy trzech drużynach z Meksyku. Wszyscy musieli się jednak obejść smakiem, bo Paulinho na trzy lata związał się z Al-Ahli.

Już w swoim debiucie w lidze saudyjskiej pomocnik zagrał z opaską kapitańską i zdobył bramkę. Potem Besnik Hasi skorzystał z jego usług jeszcze trzykrotnie, a 56-krotny reprezentant „Canarinhos” dołożył kolejnego gola. Ostatni występ Paulinho zaliczył w piątek, w meczu przeciwko Al-Fateh. W sobotę w mediach społecznościowych Al-Ahli pojawił się jednak komunikat, w którym klub poinformował o rozwiązaniu kontraktu z piłkarzem za porozumieniem stron z powodów wystąpienia nagłych okoliczności. Podkreślono tam, że zawodnik wyjaśnił, że nie jest w stanie obecnie dać z siebie tyle, ile by chciał i powinien.

Przed krótkim pobytem na Bliskim Wschodzie Brazylijczyk reprezentował barwy Guangzhou FC, Tottenhamu, FC Barcelony, FC Vilnius, ŁKS-u Łódź oraz Coimbry-MG, GO Audax, Bragantino (znanego dziś jako Red Bull Bragantino) i Corinthians.

Jeśli tym razem doszłoby do jego zapowiadanego powrotu do ojczyzny, faworytami do pozyskania Paulinho byłyby zapewne te dwa ostatnie kluby.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy