OFICJALNIE: Paweł Wszołek definitywnie wraca do Legii Warszawa

OFICJALNIE: Paweł Wszołek definitywnie wraca do Legii Warszawa fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Legia Warszawa

Paweł Wszołek przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Unionu Berlin do Legii Warszawa.

Doświadczony pomocnik związał się po raz pierwszy z „Wojskowymi” we wrześniu 2019 roku po zakończeniu zagranicznych wojaży związanych z grą dla Sampdorii, Hellasu Verona oraz QPR.

Jedenastokrotny reprezentant Polski nie miał większych problemów z odnalezieniem się w szeregach stołecznego zespołu i na przestrzeni dwóch sezonu należał do grona wiodących postaci Legii Warszawa, co przełożyło się na wywalczenie dwóch mistrzowskich tytułów.

Paweł Wszołek uznał po tym okresie, że zasłużył sobie na otrzymanie znaczącej podwyżki. Ekipa z Łazienkowskiej nie była jednak skłonna sprostać oczekiwaniom 30-letniego zawodnika. Dlatego ten przystał w ostatecznym rozrachunku na propozycję wystosowaną mu przez Union Berlin.

Prawy pomocnik obiecywał sobie wiele po zaliczeniu przeprowadzki do zespołu z Bundesligi. Dość szybko został jednak odstawiony na boczny tor, bo nie pasował do koncepcji trenera Ursa Fischera. 

W efekcie doświadczoy piłkarz zaliczył tylko epizodyczny debiut w nowych barwach w Pucharze Niemiec, co w konsekwencji skłoniło go do zaliczenia zimą powrotu do Legii Warszawa w ramach półrocznego wypożyczenia.

W tym czasie Wszołkowi udało się zdobyć sześć bramek i zanotować trzy asysty w czternastu występach, co okazało się wystarczające do rozpoczęcia z nim rozmów o nawiązaniu dłuższej współpracy przez władze „Wojskowych”.

Obie strony doszły tym razem stosunkowo szybko do porozumienia. Definitywny powrót 30-letniego zawodnika na Łazienkowską został jednak uzależniony od rozwiązania przez niego umowy z Unionem Berlin.

Były reprezentant Polski osiągnął na tym polu sukces i dzięki temu zawarł z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

- Jestem pewny, że proces aklimatyzacji przebiegnie dobrze i sprawnie. Wszyscy mamy jeden cel i mam nadzieję, że go osiągniemy. Zawsze powtarzam - do każdego meczu musisz być w 100% przygotowany. Tylko tak możesz iść do przodu i stale się rozwijać. Celem drużyny jest stworzyć zgrany kolektyw i stale się rozwijać. Najważniejsze są jednak zwycięstwa - to one kształtują zespół. Drużyna ma duży potencjał. Wierzę w to, że możemy dużo osiągnąć - powiedział szósty letni nabytek stołecznego klubu, który w jego barwach będzie występował z numerem 13.

Przed Wszołkiem szeregi „Wojskowych” zasilili Maik Nawrocki (wykup z Werderu Brema), Blaž Kramer, Róbert Pich, Dominik Hładun oraz Makana Baku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy