Oficjalnie: Pawliuczenko wraca do Rosji

Oficjalnie: Pawliuczenko wraca do Rosji
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Tottenham Hotspur FC

Roman Pawliuczenko za 7,5 miliona funtów został zakupiony przez Lokomotiw Moskwa.

30-letni napastnik kosztował Tottenham 14 milionów funtów w sierpniu 2008 roku, gdy przechodził ze Spartaka Moskwa. Jego łączny bilans w angielskim klubie zamknął się w 78 występach ligowych i 21 bramkach. Pomimo niezłego wyniku strzeleckiego, nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie, częściej wchodząc z ławki rezerwowych. Np. w tym sezonie pięć razy pojawił się na boisku, za każdym razem jako rezerwowy, strzelił jedną bramkę.

W ojczyźnie dostanie szansę odbudowania się przed Mistrzostwami Europy w Polsce i Ukrainie, na których Rosja zmierzy się w grupie z Polską, Grecją i Czechami. 
 
Pawliuczenko był jedną z największych gwiazd poprzedniego Euro (2008, Austria i Szwajcaria), po którym został wybrany do najlepszej jedenastki turnieju. Dzięki temu mógł liczyć na dobry transfer zagraniczny.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Pazdan bohaterem głośnego powrotu do Ekstraklasy? Pojawiło się zainteresowanie Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” Jamie Carragher zażenowany dołączeniem Liverpoolu do Superligi. „Reputacja mojego klubu jest niszczona przez arogancję grupy właścicielskiej” José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót José Mourinho nie wybiera się na urlop. Portugalczyk już zapowiedział powrót Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Liga Mistrzów: UEFA wykluczy Manchester City, Chelsea i Real Madryt?! Możliwe DWA scenariusze Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Klopp komentuje sprawę Superligi. „Moim celem było zawsze trenowanie drużyn w Lidze Mistrzów” Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Marcin Brosz łączony z nowym klubem z Ekstraklasy Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30 Superliga: PSG będzie miało 14 dni na podjęcie decyzji. Bayern i Borussia Dortmund - 30

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy