Oficjalnie: Pérez i Leimonas w Widzewie

Oficjalnie: Pérez i Leimonas w Widzewie fot. Transfery.info
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: widzew.pl

Widzew Łódź zakontraktował dwóch zawodników.

Pierwszym z nich jest  23 - letni obrońca Jonathan de Amo Pérez. Hiszpan z łódzkim klubem związał się rocznym kontraktem z możliwością jego przedłużenia.
Jonathan de Amo Pérez  jest wychowankiem UE Sant Andreu. W przeszłości występował również w takich klubach, jak Racing Santander B, Ontinyent CF oraz RCD Espanyol B. W barwach tego ostatniego zespołu w poprzednim sezonie rozegrał 14 spotkań w Segunda División B.
 
- Jonathan de Amo Pérez może występować zarówno na środku obrony, ale i także  jako defensywny pomocnik. Są to pozycje, na które szukaliśmy wzmocnień i zakontraktowanie Hiszpana jest kolejnym krokiem ku temu, aby wzmocnić zespół. Sztab szkoleniowy wydał pozytywną decyzję, jeżeli chodzi umiejętności piłkarskie zawodnika, dlatego Jonathan został piłkarzem Widzewa. To na pewno gracz o sporych umiejętnościach technicznych, mądrze podejmujący decyzje na boisku - powiedział Michał Wlaźlik, Członek Zarządu RTS Widzew Łódź S.A.
 
Drugim zawodnikiem jest Litwin Povilas Leimonas. Z klubem z Łodzi związał się rocznym kontraktem. Umowa zawiera opcję jej przedłużenia.
Leimonas jest wychowankiem Sūduvy Mariampol. W barwach tego zespołu rozegrał 144 oficjalne spotkania, strzelił w nich 8 goli. W 2006 i 2009 roku z Sūduvą zdobywał Puchar Litwy, również w 2009 roku Superpuchar Litwy. Piłkarz rozegrał także dwa mecze w pierwszej reprezentacji swojego kraju. W narodowych barwach debiutował 7 czerwca 2011 roku w meczu z Norwegią.
 
Leimonas urodził się 16.11.1987 r., ma 185 cm wzrostu, jego nominalną pozycją na boisku jest środek obrony, jednak może występować także jako defensywny pomocnik.
 
- Litwina obserwowaliśmy już od dłuższego czasu. Testowaliśmy go przed rokiem, a przez ostatnie miesiące śledziliśmy jego grę w rodzimej lidze. Zakontraktowaliśmy kolejnego piłkarza mogącego występować zarówno w linii obrony, jak i w pomocy. Na pewno wzmocni rywalizację w zespole i mamy nadzieję, że to m.in. jego poczynania wpłyną na to, że Widzew będzie tracić mniej goli, niż miało to miejsce na początku sezonu - dodał Michał Wlaźlik.

Hiszpan grać będzie w Widzewie z numerem 16, a Litwin z numerem 28.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Dlatego Sebastian Staszewski przez 10 lat nie rozmawiał z Robertem Lewandowskim Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Adam Nawałka skłonny objąć nowy zespół, ale... na pół roku?! Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny Ze Śląska Wrocław na Wyspy Brytyjskie. Transfer definitywny To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają To on ma zostać nowym team managerem reprezentacji Polski. Piłkarze go dobrze znają

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy