OFICJALNIE: Peszko, Sobiech i Wolski odchodzą z Lechii Gdańsk

OFICJALNIE: Peszko, Sobiech i Wolski odchodzą z Lechii Gdańsk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk poinformowała w oficjalnym komunikacie o tym, że Sławomir Peszko, Artur Sobiech oraz Rafał Wolski otrzymali wolną rękę w poszukiwaniu nowych pracodawców.

To o czym spekulowano od kilku dni, dziś stało się faktem. Cała trójka wkrótce odejdzie z ekipy „Biało-Zielonych”, która w sposób dobitny pokazała, że nie wiąże z nią przyszłości. Z drugiej strony nie brakuje doniesień, jakoby doświadczeni gracze od dłuższego czasu nie otrzymywali wynagrodzeń, i z tego powodu przymierzali się do złożenia odpowiedniego pisma do PZPN-u o rozwiązanie kontraktów z winy klubu.

Lechia Gdańsk traci trzech podstawowych graczy, którzy w rundzie jesiennej brali czynny udział w zdobyciu aż 19 bramek. Największy wkład miał w to oczywiście Sobiech. Były napastnik takich klubów jak Hannover 96 czy Darmstadt 98 w 23 meczach strzelił sześć goli i posłał trzy kluczowe podania. Jego umowa, podobnie jak w przypadku Wolskiego, wygasa w połowie 2021 roku.

Nieco inaczej wygląda sytuacja Peszki, który jako zawodnik z jedną z najwyższych gaż w zespole od dłuższego czasu typowany był do odejścia, tym bardziej że jego porozumienie z gdańszczanami traci ważność już 30 czerwca.

Mając to na uwadze, w niedalekiej przyszłości powinniśmy spodziewać się uzupełnienia braków kadrowych ze strony „Lechistów”, a jednym ze wzmocnień może być Filip Starzyński.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy