Oficjalnie: Piast Gliwice bez szkoleniowca!

Oficjalnie: Piast Gliwice bez szkoleniowca!
Marek Ratkiewicz
Marek Ratkiewicz
Źródło: Piast Gliwice

Radoslav Látal zrezygnował z posady szkoleniowca Piasta Gliwice.

46-letni trener zdecydował się ustąpić ze stanowiska po wczorajszej porażce wicemistrza Polski w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Europy z IFK Goteborg (0-3). Napięte relacje między Czechem a władzami zespołu z Górnego Śląska były zresztą przedmiotem licznych doniesień mediów w ostatnich miesiącach. 

Póki co obowiązki Látala trafią w ręce jego dotychczasowego asystenta, Jiriego Necka. Panuje przekonanie że 46-latek pierwsze rozmowy w sprawie rozwiązania umowy za porozumieniem stron prowadził już ubiegłym tygodniu, zaś wczorajsze boiskowe wydarzenia miały być kluczowe w ostatecznej decyzji. 

W Gliwicach Látal pracował od drugiej części sezonu 2014/15. Pod jego wodzą zespół osiągnął największy sukces w swojej historii, sięgając po wicemistrzostwo Polski. 

Spekuluje się, że nowym trenerem Piasta może zostać Piotr Mandrysz, w ubiegłym sezonie prowadzący zespół znany dziś jako Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy