OFICJALNIE: Piast Gliwice ma nowego napastnika. Pierwszy zimowy transfer

OFICJALNIE: Piast Gliwice ma nowego napastnika. Pierwszy zimowy transfer
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Piast Gliwice

Piast Gliwice ogłosił fakt nawiązania współpracy z Aleksem Sobczykiem.

Ekipa z województwa śląskiego prezentuje się w trwających rozgrywkach grubo poniżej oczekiwań, plasując się po dotychczas rozegranych meczach w strefie spadkowej.

Na domiar złego władze klubu zgodziły się na odejście dwóch napastników z zespołu prowadzonego przez Aleksandara Vukovicia - Alberto Torila (wypożyczenie do Realu Murcia) i Rauno Sappinena (wypożyczenie do Stali Mielec).

Obaj nie odgrywali wiodącej roli w drużynie, ale dawali szkoleniowcowi opcje do zastąpienia Kamila Wilczka.

W tej sytuacji Piast Gliwice został zmuszony do rozejrzenia się za interesującym atakującym i spośród dostępnych wariantów postawił na nawiązanie współpracy z Aleksem Sobczykiem.

Dla byłego młodzieżowego reprezentanta Austrii oznacza to zaliczenie powrotu na boiska Ekstraklasy, gdzie w latach 2020-2022 bronił barw Górnika Zabrze.

Wówczas wychowanek Rapidu Wiedeń nie spełniał pokładanych w nim nadziei i po straceniu całego sezonu przez kontuzję opuścił klub na rzecz kontynuowania kariery w Doxie Katokopias.

25-letni zawodnik nie błyszczał na cypryjskich boiskach w przeciągu ostatniego pół roku, ale mimo to otrzymał propozycję ze strony Piasta Gliwice. Skorzystał z niej, wiążąc się z nowym pracodawcą do 30 czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia współpracy o kolejne 24 miesiące.

- Cieszę się, że trafiłem do Piasta Gliwice i znowu będę mógł grać w Polsce. Chcę dać z siebie wszystko, aby moimi występami pomóc drużynie. Bardzo chciałem wrócić do Ekstraklasy, więc ucieszyłem się na wiadomość o możliwym powrocie. Jest tutaj duża intensywność, wszystkie drużyny są bardzo wyrównane, a każdy mecz jest ważny - powiedział pierwszy zimowy nabytek „Niebiesko-Czerwonych”.

Sobczyk zakończył swój pobyt w Doxie Katokopias na dwóch trafieniach zanotowanych w trzynastu meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Eden Hazard z szokującą decyzją w sprawie przyszłości?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Kamil Glik odchodzi z Benevento Calcio. Zaskoczy transferem?! Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Transfery - Relacja na żywo [06/06/2023] Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Lionel Messi przełoży transfer na 2024 rok?! Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Zaskakujący komunikat Lechii Gdańsk [OFICJALNIE] Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Lionel Messi z ekspresową decyzją w sprawie przyszłości?! Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony Bayern Monachium: Thomas Tuchel wytypował wymarzony transfer z FC Barcelony

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy