OFICJALNIE: Piast Gliwice wykupił Jakuba Świerczoka. To drugi najdroższy transfer w historii Ekstraklasy

OFICJALNIE: Piast Gliwice wykupił Jakuba Świerczoka. To drugi najdroższy transfer w historii Ekstraklasy fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piast Gliwice

Piast Gliwice zdecydował się aktywować klauzulę wykupu Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Będzie to tym samym wyrównanie drugiego najdroższego transferu w historii Ekstraklasy.

Jakub Świerczok, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu z Łudogorca Razgrad do Piasta Gliwice, ma za sobą bardzo dobry okres. Jego postawa została zresztą dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę, który powołał go na Mistrzostwa Europy.

Na imprezie z powodu kontuzji nie wystąpi Arkadiusz Milik. Patrząc na ostatni tygodnie, 28-latek jest drugim wyborem portugalskiego selekcjonera, zaraz po Robercie Lewandowskim. Jego występ na turnieju wydaje się zatem więcej niż pewny.

W kuluarach toczyły się natomiast rozmowy w kwestii przyszłości piłkarza. Jego karta zawodnicza należy wprawdzie do Łudogorca Razgrad, ale Piast Gliwice zastrzegł sobie możliwość wykupienia go do 15 czerwca.

Mistrz Polski z sezonu 2018/2019 postanowił z tego sprawa skorzystać i aktywował klauzulę zawarta w umowie. Na jej mocy Świerczok trafi do Gliwic za milion euro.

Jest to tym samym klubowy rekord i drugi najdroższy transfer w historii ligi (chociaż na poziomie miliona było już kilka innych transakcji). Obecnie liderem pod tym względem jest Legia Warszawa, która kupiła swego czasu z Zagłębia Lubin Bartosza Slisza za blisko dwa miliony euro.

Pozyskanie Świerczoka może być dobrą inwestycją, tym bardziej że już teraz interesują się nim zagraniczne kluby. Ostatnio pisaliśmy między innymi o kierunku tureckim. Jeśli natomiast napastnik wystąpi na Mistrzostwach Europy i pokaże się z dobrej strony, jego cena na pewno wzrośnie.

Urodzony w Tychach zawodnik rozegrał w poprzednim sezonie w Polsce łącznie 27 spotkań. W tym czasie zdobył 17 bramek i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Agentka Paula Pogby po rozmowach. Znamy szczegóły oferty Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Legia Warszawa finalizuje pierwszy transfer letniego okna Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Lionel Messi szykuje się do transferu w 2023 roku i... zakupu akcji klubu?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Legia Warszawa interesuje się jednym z najlepszych strzelców portugalskiej ekstraklasy?! Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Mychajło Mudryk doczekał się. Jest oferta z wymarzonego klubu Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Borussia Dortmund pokonała Bayern Monachium w grze o amerykańską perełkę z Islandii. Transfer rodem z FM-a Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości Ousmane Dembélé coraz bliżej podjęcia decyzji w sprawie swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy