OFICJALNIE: Piast Gliwice wykupił Jakuba Świerczoka. To drugi najdroższy transfer w historii Ekstraklasy

OFICJALNIE: Piast Gliwice wykupił Jakuba Świerczoka. To drugi najdroższy transfer w historii Ekstraklasy fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piast Gliwice

Piast Gliwice zdecydował się aktywować klauzulę wykupu Jakuba Świerczoka z Łudogorca Razgrad. Będzie to tym samym wyrównanie drugiego najdroższego transferu w historii Ekstraklasy.

Jakub Świerczok, który ostatni rok spędził na wypożyczeniu z Łudogorca Razgrad do Piasta Gliwice, ma za sobą bardzo dobry okres. Jego postawa została zresztą dostrzeżona przez selekcjonera reprezentacji Polski Paulo Sousę, który powołał go na Mistrzostwa Europy.

Na imprezie z powodu kontuzji nie wystąpi Arkadiusz Milik. Patrząc na ostatni tygodnie, 28-latek jest drugim wyborem portugalskiego selekcjonera, zaraz po Robercie Lewandowskim. Jego występ na turnieju wydaje się zatem więcej niż pewny.

W kuluarach toczyły się natomiast rozmowy w kwestii przyszłości piłkarza. Jego karta zawodnicza należy wprawdzie do Łudogorca Razgrad, ale Piast Gliwice zastrzegł sobie możliwość wykupienia go do 15 czerwca.

Mistrz Polski z sezonu 2018/2019 postanowił z tego sprawa skorzystać i aktywował klauzulę zawarta w umowie. Na jej mocy Świerczok trafi do Gliwic za milion euro.

Jest to tym samym klubowy rekord i drugi najdroższy transfer w historii ligi (chociaż na poziomie miliona było już kilka innych transakcji). Obecnie liderem pod tym względem jest Legia Warszawa, która kupiła swego czasu z Zagłębia Lubin Bartosza Slisza za blisko dwa miliony euro.

Pozyskanie Świerczoka może być dobrą inwestycją, tym bardziej że już teraz interesują się nim zagraniczne kluby. Ostatnio pisaliśmy między innymi o kierunku tureckim. Jeśli natomiast napastnik wystąpi na Mistrzostwach Europy i pokaże się z dobrej strony, jego cena na pewno wzrośnie.

Urodzony w Tychach zawodnik rozegrał w poprzednim sezonie w Polsce łącznie 27 spotkań. W tym czasie zdobył 17 bramek i zanotował trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy