OFICJALNIE: Pięć klubów pewnych awansu do fazy pucharowej Ligi Europy

OFICJALNIE: Pięć klubów pewnych awansu do fazy pucharowej Ligi Europy fot. charnsitr / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Po czwartej kolejce fazy grupowej Ligi Europy awans do fazy pucharowej zapewniło sobie pięć klubów, w tym Real Betis czy SC Freiburg.

Kiedy poznaliśmy listę uczestników tego etapu turnieju, na papierze pewniakami do pozostania w Lidze Europy były Manchester United, AS Roma czy Arsenal.

Tak się składa, że żadna z tych ekip jak dotąd nie uzyskała awansu do fazy pucharowej.

Zrobiły to za to Stade Rennais, Real Sociedad, Fenerbahçe, SC Freiburg oraz Real Betis. Wciąż trzeba jednak poczekać na ostateczne pozycje w grupach.

Stade Rennais i Fenerbahçe grają w grupie B, Real Sociedad został przydzielony do grupy E, a SC Freiburg oraz Real Betis znajdują się odpowiednio w grupie G i C.

W przypadku zajęcia pierwszego miejsca, kluby z automatu zapewniają sobie udział w 1/8 finału. Te, które zajmą drugą lokatę, będą musiały rywalizować w 1/16 finału ze spadkowiczami Ligi Mistrzów. Potencjalnie mogą zatem trafić choćby na FC Barcelonę.

Pośród uczestników nie brakuje polskich akcentów. Barw Feyenoordu Rotterdam broni Sebastian Szymański, z Dynamem Kijów związany jest Tomasz Kędziora, a w Romie oglądamy Nicolę Zalewskiego. Ukraińcy walczą tylko o przeniesienie do Ligi Konferencji Europy. Reszta wciąż ma szanse na awans.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Venezia może ściągnąć Polaka Venezia może ściągnąć Polaka FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” FC Barcelona z niespodziewanym kandydatem na prawego obrońcę? „Był obserwowany w czwartek” Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Matty Cash udawał kontuzję? Ekspert ma swoje wnioski Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Mateusz Borek znowu ostro o reprezentacji Polski: To mnie zażenowało najbardziej Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban rozpoczyna porządki. Pożegnano pomocnika [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Legia Warszawa: Po nich spodziewano się na pewno więcej Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski Artur Wichniarek ostro po meczu z Czechami: Ten chłopak nie ma prawa grać w reprezentacji Polski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy