OFICJALNIE: Pięć wzmocnień GKS-u Katowice

OFICJALNIE: Pięć wzmocnień GKS-u Katowice
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: GKS Katowice

GKS Katowice poinformował o pozyskaniu Łukasza Wrońskiego, Mateusza Brody, Grzegorza Rogali, Dawida Rogalskiego i Konrada Piskorza.

Pierwszy z wymienionych zawodników przeprowadza się do drugoligowca ze Stali Mielec. Z nowym klubem podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Pomocnik rozegrał w minionym sezonie 26 meczów. W tym czasie zdobył trzy bramki.

Drugi ze sprowadzonych piłkarzy to środkowy obrońca. Do Katowic przenosi się z Piasta Gliwice. Umowę parafował do 30 czerwca 2021 roku.

- Mateusz w ostatnim czasie trenował w drużynie Mistrza Polski i choć nie udało mu się zadebiutować, to sam fakt, iż miał możliwość treningu, świadczy o jego wysokich możliwościach. Jest czwartym środkowym obrońcą, który dołączy do rywalizacji o miejsce w naszym składzie - powiedział dyrektor sportowy klubu, Robert Góralczyk.

Kolejny z wymienionych graczy opuszcza na rzecz GKS-u Błękitnych Stargard. Jego kontrakt z drugoligowcem ma obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku.  Lewy obrońca zanotował w poprzednim sezonie 28 występów. Na jego dorobek złożyły się cztery bramki.

Rogalski z kolei przenosi się na Bukową z GKS-u Tychy. Umowę z nowym pracodawcą podpisał do 30 czerwca 2020 roku. Napastnik spędził minione rozgrywki na wypożyczeniu w Gryfie Wejherowo. Tam w 33 meczach zdobył 11 goli.

Ostatni z zawodników to bramkarz. Do Katowic trafił na zasadzie wypożyczenia z FASE Szczecin. Kontrakt zawarty między podmiotami będzie obowiązywał do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020. Jan Bednarek: Zagraliśmy jak juniorzy EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Hiszpania - Szwecja [OFICJALNIE] EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Porażka Polaków na rozpoczęcie Mistrzostw Europy EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy