OFICJALNIE: Stal Mielec z dwoma transferami. Na pokładzie nowy napastnik
2026-01-20 12:17:32; Aktualizacja: 1 godzina temu
Stal Mielec wiosną będzie walczyła o utrzymanie w I lidze. Żeby ta misja miała szanse powodzenia, konieczne będą wzmocnienia. W drużynie pojawiło się już czterech nowych zawodników, a we wtorek klub ogłosił podpisanie kontraktów z kolejną dwójką. Na Podkarpaciu zameldowali się Daniel Lukić i Chema Núñez.
Już od dawna wiadomo było, że kadra Stali potrzebuje uzupełnień. Aktywność w zimowym okienku zapowiadał Jacek Klimek.
Na deklaracjach się nie skończyło. Do Mielca trafili już Maciej Gostomski, Jehor Cykało, a także wypożyczeni z Ekstraklasy Jakub Kowalski i Kamil Cybulski.Popularne
Okazuje się, że to nie koniec ruchów ekipy z Podkarpacia. We wtorek ogłoszono podpisanie kontraktów z dwoma zawodnikami, którzy ostatnio byli wolnymi zawodnikami.
Pierwszym z nich jest Chema Núñez. Hiszpan ma w swoim CV występy na zapleczu LaLigi z Almerią i Albacete, a ostatnio rozstał się z indyjskim NorthEast United FC. Jego umowa ze Stalą potrwa do końca obecnego sezonu.
Nowym zawodnikiem FKS Stal Mielec został Chema Núñez.
— FKS Stal Mielec (@FksStalMielec) January 20, 2026
W swoim piłkarskim CV posiada grę w takich jak m. in. UD Almería, Albacete czy też Real Unión. Kontrakt z zawodnikiem został podpisany do 30 czerwca 2026 roku.
Witamy w biało-niebieskiej rodzinie! 🤍💙 pic.twitter.com/vUlReknyA5
Podobnie jest skonstruowana umowa Daniela Lukicia. Bośniak spędził całą dotychczasową karierę na Bałkanach, występując w ojczyźnie i na Chorwacji. Snajper, który ostatnio był zawodnikiem Siroki Brijeg, postara się zastąpić Mario Losadę, który pożegnał się z klubem, chociaż był najlepszym strzelcem w drużynie.
Nowym zawodnikiem naszej drużyny został Daniel Lukić. 24- letni zawodnik występuje na pozycji napastnika.
— FKS Stal Mielec (@FksStalMielec) January 20, 2026
Kontrakt z zawodnikiem został podpisany do 30 czerwca 2026 roku.
Daniel witamy na Solskiego 1 !!! pic.twitter.com/EVdtmBFJVF
Czy na sześciu wzmocnieniach zespół z Mielca poprzestanie? To już zależy od potrzeb, jakie zdaniem władz są niezbędne do walki o utrzymanie w I lidze. A ta zapowiada się niezwykle ciężko.



















![„Wybieram Śląsk...”. Przyszłość ważnego piłkarza GKS-u Katowice wyjaśniona [OFICJALNIE]](img/photos/114693/90x60/lukas-klemenz.jpg)






![„Wybieram Śląsk...”. Przyszłość ważnego piłkarza GKS-u Katowice wyjaśniona [OFICJALNIE]](img/photos/114693/170x113/lukas-klemenz.jpg)





