OFICJALNIE: Pięciu młodych zawodników zaproszonych na treningi Lecha Poznań

OFICJALNIE: Pięciu młodych zawodników zaproszonych na treningi Lecha Poznań
Redakcja
Redakcja
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań poinformował, że na treningi pierwszej drużyny zostało zaproszonych pięciu piłkarzy z klubowej Akademii. Jest to nagroda za dobre występy w drużynie rezerw.

Ze względu na Mistrzostwa Świata w Katarze kluby Ekstraklasy cieszą się nadzwyczajnie długą przerwą w rozgrywkach. Polska liga do gry powróci dopiero w ostatni weekend stycznia.

„Kolejorz” swoje przygotowania rozpocznie 12 grudnia. 4 stycznia wyleci na zgrupowanie w Dubaju, które potrwa dziesięć dni.

John van den Brom wraz ze swoim sztabem zaprosił na treningi z pierwszym zespołem Lecha pięciu wyróżniających się piłkarzy z drużyny rezerw. Wyróżnieni zostali: bramkarz Mateusz Pruchniewski, obrońcy Patryk Olejnik i Bartosz Tomaszewski, pomocnik Maksymilian Dziuba oraz napastnik Oskar Tomczyk.

Wszyscy oprócz Pruchniewskiego mają na koncie występy w Lechu Poznań II na poziomie drugiej ligi.

Patryk Olejnik miał już okazję pracować z pierwszą drużyną „Kolejorza”. Jeszcze za kadencji Macieja Skorży został zaproszony na treningi seniorskiej drużyny. Dostał nawet szansę gry w sparingu przeciwko Warcie Poznań, który zakończył się remisem 3-3.

Lech Poznań II jest na dziesiątym miejscu w drugiej lidze z dorobkiem 23 punktów. Do szóstego miejsca, które gwarantuje udział w barażach o pierwszą ligę, zespół rezerw mistrza Polski traci dziewięć „oczek”. Jego najbliższym rywalem będzie Radunia Stężyca. Spotkanie zaplanowano na ostatni weekend lutego 2023 roku.

Więcej na temat: Oficjalnie Lech Poznań Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy