OFICJALNIE: Pierwszy obcokrajowiec w historii Atlético Ottawa

OFICJALNIE: Pierwszy obcokrajowiec w historii Atlético Ottawa
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Atlético Ottawa

Vashon Neufville jest bohaterem pierwszego zagranicznego nabytku niedawno utworzonego Atlético Ottawa.

Atlético należące do słynnego imiennika z Madrytu przygotowuje się do debiutu w Canadian Premier League. Dlatego też trwa kompletowanie przez niego kadry.

Pierwszym ruchem było zakontraktowanie trenera - 41-letniego Hiszpana Misty. Niedługo potem przyszło potwierdzenie pozyskania pierwszego piłkarza- 27-letniego napastnika Bena Fiska, dwukrotnego reprezentanta Kanady.

Obecnie kadra jest coraz bliższa ostatecznego kształtu. W bramce stanie Ricky Gomes, w obronie zagrać mogą Brandon John, Kunle Dada-Luke i Michel Djaozandry, w pomocy - Antoine Coupland, Ajay Khabra i Malyk Hamilton, w ataku - wspomniany Fisk.

Do tego grona doszedł właśnie Neufville, 20-letni lewy obrońca urodzony w Londynie, gdzie pobierał nauki w akademiach Chelsea (do 2012 roku) i West Ham United. W tym drugim klubie ocierał się o pierwszy zespół, ale nie zdołał zadebiutować. W 2019 roku powędrował jeszcze na wypożyczenie do Newport County, a niedługo później zasilił grono bezrobotnych. Teraz ośmiokrotny reprezentant Anglii do lat 17 zostaje pierwszym zagranicznym nabytkiem w krótkiej historii Atlético Ottawa.

Sezon 2020, drugi w historii profesjonalnej piłki w Kanadzie, miał rozpocząć się w kwietniu, jednak piłkarze będą musieli poczekać na unormowanie sytuacji w związku z pandemią koronawirusa.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy