OFICJALNIE: Pierwszy spadkowicz Ekstraklasy w sezonie 2022/2023

OFICJALNIE: Pierwszy spadkowicz Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Po dzisiejszym spotkaniu kończącym zmagania w ramach 30. kolejki Ekstraklasy swoje szanse na pozostanie w rozgrywkach przekreśliła Miedź Legnica. To efekt wyniku 1:1 w starciu z Cracovią.

Awans do najwyżej klasy rozgrywkowej zaowocował kilkoma ciekawymi transferami z zagranicy. Na występy w Polsce namówić dali się między innymi Luciano Narsingh (ex-piłkarz PSV Eindhoven czy Swansea City), Ángelo Henríquez (w przeszłości terminujący w Manchesterze United) oraz Stefanos Kapino (były zawodnik Werderu Brema).

Pozyskanie tych graczy nie dało takiego efektu, jakiego oczekiwali włodarze. Zależało im na poprawie umiejętności członków całej kadry u boku wielkich jak na nasze boiska nazwisk. Liczono również na ustabilizowanie formy.

W rzeczywistości „Miedzianka” po 30 kolejkach zgromadziła zaledwie 22 punkty i w perspektywie czterech pozostałych serii spotkań nie jest już w stanie wydostać się ze strefy spadkowej. Co to oznacza?

Miedź Legnica jest pierwszym spadkowiczem Ekstraklasy w sezonie 2022/2023.

Wobec nadchodzącego pobytu w I lidze nie ma co oczekiwać pozostania największych gwiazd. Możemy za to spodziewać się masowych odejść i następnej już przebudowy składu.

Na pożegnanie podopieczni Grzegorza Mokrego zagrają z Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin, Śląskiem Wrocław oraz Górnikiem Zabrze.

Zespół miał szansę przedłużyć nadzieję na dalsze występy w polskiej lidze, ale do tego konieczne było zwycięstwo nad Cracovią. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, a to za sprawą trafienia Dawida Drachala. Na nie odpowiedział Jewhen Konoplanka, a więcej bramek już nie padło.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań „To jest k*rwa przegięcie”. Były mistrz świata w lekkoatletyce grzmi w sprawie Lecha Poznań Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Wstępne informacje na temat kontuzjowanych Frenkie'ego de Jonga i Pedriego Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Dwie gwiazdy FC Barcelony kontuzjowane w 45 minut meczu z Athletikiem. To może być wielka strata przed rewanżem z Napoli Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Erling Braut Haaland zaplanował następny krok w karierze? W tym zespole chciałby zagrać Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada Raków Częstochowa rozwiąże kontrakt letniego nabytku? Wojciech Cygan odpowiada To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni To może okazać się bardzo istotne na koniec sezonu. Piłkarze Rakowa Częstochowa rozbili Lecha Poznań i mogą być podwójnie zadowoleni Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami” Michał Skóraś zły po zejściu z boiska. „Rzucił kilkoma przekleństwami”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy