OFICJALNIE: Pieters w Burnley

OFICJALNIE: Pieters w Burnley
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Burnley FC | BBC

Burnley pozyskało na zasadzie transferu definitywnego Erika Pietersa.

18-krotny reprezentant Holandii piłkarzem Stoke City był od sezonu 2013/2014. Do momentu opuszczenia przez „Garncarzy” szeregów najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, tj. 2018 roku, lewy defensor zebrał 169 występów w Premier League. Następnie spędził pół roku w Championship i postanowił ewakuować się do Ligue 1.

Na jego angaż zdecydowało się wówczas Amiens, gdzie rozegrał 15 spotkań, strzelił gola i zanotował asystę. W maju powrócił on na Bet365 Stadium , lecz jak się okazało, nie na długo. Transfer definitywny blisko 31-letniego zawodnika ogłosiło bowiem Burnley. Tym samym wraca on od angielskiej ekstraklasy. Kwota, jaką Stoke City otrzymało z tytułu sprzedaży reprezentanta „Oranje”, nie została ujawniona.

Z nowym zespołem Erik Pieters podpisał kontrakt do 30 czerwca 2021 roku. Umowa przewiduje możliwość przedłużenia współpracy o kolejne 12 miesięcy.

Dla „The Clarets” to dopiero pierwsze wzmocnienie przed kolejnym sezonem, ale jak informuje stacja BBC, lada moment do zespołu dołączyć ma Jay Rodriguez. West Bromwich Albion na sprzedaży środkowego napastnika zarobi w sumie 10 milionów funtów (pięć milionów od razu, a reszta w ciągu najbliższego roku).

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy