OFICJALNIE: Początek zmian w PSG. Dani Alves opuszcza Paryż!

OFICJALNIE: Początek zmian w PSG. Dani Alves opuszcza Paryż!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dani Alves (Instagram)

Dani Alves nie będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barw Paris Saint-Germain.

W ostatnich miesiącach pojawiało się w mediach wiele spekulacji na temat możliwego przedłużenia współpracy z brazylijskim defensorem przez władze PSG. Niektóre źródła były nawet przekonane, że zawodnik osiągnął już pełne porozumienie z francuskim klubem i po zakończeniu sezonu zwiąże się z nim nowym kontraktem.

Ostatecznie nic takiego nie będzie miało miejsca, o czym poinformował sam zainteresowany na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

- Dzisiaj zamykam kolejny cykl w moim życiu, cykl zwycięstwa, nauki i doświadczeń. Chciałbym podziękować rodzinie PSG za możliwość napisania nowej strony w historii tego klubu. Dziękuję wszystkim pracownikom za ich sympatię, szacunek i współdziałanie od pierwszego dnia... „czynisz ten klub trochę bardziej wyjątkowym”. To były dwa prężne lata realizowania mojej misji, ale w życiu wszystko ma swój początek, środek i koniec. Teraz nadszedł czas, aby przedłożyć ten ostatni punkt. Przepraszam, jeśli w jakimkolwiek momencie nie byłem na boisku, przepraszam, jeśli w pewnym momencie popełniłem błąd, ale po prostu starałem się dać z siebie wszystko. Dzięki wszystkim kompanom za przeżyte chwile, wspólny śmiech, a także za nudę - napisał 36-latek.

Niewykluczone, że definitywna decyzja o rozstaniu z doświadczonym obrońcą jest podyktowana nowym zasadami funkcjonowania zespołu, które zamierza wprowadzić Nasser Al-Khelaifi. Prezes ekipy z Parc des Princes zapowiedział, że nie będzie już tolerował nadmiernego gwiazdorzenia swoich najlepszych zawodników.

Dani Alves dołączył do Paris Saint-Germain w lipcu 2017 roku. Od tego czasu były gracz Sevilli, Barcelony cz Juventusu rozegrał 73 spotkania dla paryskiej drużyny, w których strzelił osiem bramek oraz zanotował osiemnaście asyst. Swoją postawą prezentowaną na francuskich boiskach pomógł klubowi sięgnąć dwukrotnie po mistrzostwo (2017/2018, 2018/2019) i Superpuchar Francji (2017, 2018) oraz po jednym razie po krajowy puchar (2017/2018) i puchar ligi (2017/2018).

Najbliższa przyszłość uczestnika trwającego Copa América nie jest jeszcze znana, ale sam piłkarz w przeszłości wielokrotnie podkreślał, że chciałby w swojej karierze jeszcze spróbować sił w jednym z zespołów występujących na poziomie Premier League.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy