OFICJALNIE: Pomocnik odszedł z Sevilli

OFICJALNIE: Pomocnik odszedł z Sevilli
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Cruz Azul, Record

Walter Montoya zostanie zawodnikiem meksykańskiego Cruz Azul.

24-latek trafił do Sevilli na początku roku z polecenia Jorge Sampaolego. W Hiszpanii nie sprostał oczekiwaniom, a liczba jego występów zatrzymała się na siedmiu. Jakby tego było mało, Argentyńczyk został uznany przez prasę za jeden z największych niewypałów transferowych ostatnich miesięcy. 

Mimo słabszego okresu talent Montoyi nie jest kwestionowany w Ameryce. Chęć pozyskania 24-letniego skrzydłowego przejawiały Boca Juniors i  Internacional, ale to oferta Cruz Azul okazała się najkonkretniejsza. Szacuje się, że władze meksykańskiego klubu zapłaciły za wychowanka Rosario około cztery miliony dolarów (3,37 miliona euro). 

Montoya dogadał się z nowym klubem w kwestii indywidualnej umowy, a od potwierdzenia transakcji dzielą nas wyłącznie testy medyczne. W drużynie Cruz Azul Argentyńczyk będzie miał za zadania przejąć pałeczkę po 36-letnim Chaco Gimenézie, który nosi się z zamiarem zakończenia kariery. 

Cruz Azul w Aperturze zajęło szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Rozgrywki wygrało Monterrey.  

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Legia Warszawa wyróżniona. Stadion klubu w gronie 30 najgorętszych obiektów na świecie [France Football] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk ukarana przez UEFA [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Rafał Wolski po operacji. Znowu czeka go bardzo długa przerwa w grze [OFICJALNIE] Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Bundesliga: Piłkarz Unionu wygrał już 210 pojedynków główkowych w tym sezonie Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Manchester United: Szczegóły przedłużenia wypożyczenia Ighalo Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia: Wieteska trafi do Anglii?! Michniewicz potwierdza zainteresowanie Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe Legia Warszawa: Dwa nowe kierunki możliwego transferu Karbownika. Oba ciekawe

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy