OFICJALNIE: Pomocnik zostaje w 1. FSV Mainz pomimo kuszących ofert

2024-05-21 18:05:41; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
OFICJALNIE: Pomocnik zostaje w 1. FSV Mainz pomimo kuszących ofert
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: 1. FSV Mainz

Nadiem Amiri, którym interesować się miały VfB Stuttgart oraz Eintrachtu Frankfurt, przedłużył kontrakt z 1. FSV Mainz do końca czerwca 2028 roku.

Nadiem Amiri jest pomocnikiem bardzo doświadczonym na niemieckich boiskach. Środkowy pomocnik ma na swoim koncie aż 115 występów dla Hoffenheim oraz 146 dla Bayeru Leverkusen.

W tym sezonie w drużynie „Aptekarzy” pojawiał się na boisku jednak jedynie sporadycznie i zimą zdecydował się na przeprowadzkę do Moguncji - FSV zapłaciło za niego milion euro i okazało się to świetną inwestycją.

Amiri stał się bardzo ważną postacią FSV. W 15 występach zdobył bramkę i zaliczył cztery asysty, czym pomógł swojemu zespołowi w utrzymaniu - FSV zajęło ostatecznie 13 miejsce w Bundeslidze.

Postawa pomocnika zwróciła uwagę VfB Stuttgart i Eintrachtu Frankfurt, jednak najprawdopodobniej do żadnej przeprowadzki nie dojdzie, bo pomocnik przedłużył umowę z klubem do końca czerwca 2028 roku.

- Podpisanie kontraktu z Nadiemem zimą dało naszemu zespołowi dokładnie to, na co wtedy liczyliśmy. Dzięki swojej kreatywności i sile gry był w stanie natychmiast pomóc naszej ofensywie i zawsze, od pierwszego do ostatniego gwizdka, starał się pomóc drużynie. Nasi kibice są zachwyceni. Amiri odegrał dużą rolę w pomyślnym wyniku w tym sezonie i jest integralną częścią naszej drużyny. Nadiem jest piłkarzem międzynarodowego kalibru i graczem zespołowym o wielkim sercu - powiedział na temat pomocnika dyrektor sportowy Mainz, Christian Heidel.

- Ostatni sezon był jednym z najbardziej emocjonujących w mojej karierze. Razem z klubem, całym miastem i naszymi fanami dokonaliśmy tego, co wielu uważało za niemożliwe. Jestem niesamowicie dumny, że odegrałem rolę w wywalczeniu utrzymania i już nie mogę się doczekać, aby wraz z zespołem dodać kolejne rozdziały do tej wyjątkowej historii. Ten zespół i to miasto są wyjątkowe i nie mogę się doczekać, aby w przyszłym sezonie ponownie grać tutaj w Bundeslidze - powiedział 27-latek.