OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego beniaminka Serie A 2020/2021

OFICJALNIE: Poznaliśmy pierwszego beniaminka Serie A 2020/2021
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Znamy już pierwszy zespół, który awansował do włoskiej ekstraklasy. Benevento Calcio będzie w nowych rozgrywkach występować na poziomie Serie A.

Drużyna prowadzona przez Filippo Inzaghiego zdeklasowała konkurencję na zapleczu krajowej elity i na siedem kolejek przed końcem zmagań zapewniła sobie bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej oraz zwycięstwo w Serie B po pokonaniu Juve Stabia (1:0).

Warto zauważyć, że Benevento przez większą część tego pojedynku zostało zmuszone do gry w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę w początkowej fazie meczu zobaczył Luca Caldirola.

Tym samym „Czarownicy” wracają po dwuletniej przerwie do Serie A i wiele na to wskazuje, że nie zamierzają w niej być chłopcem do bicia, co pokazuje między innymi fakt, że przedstawiciele klubu finalizują operację związaną z pozyskaniem Loïca Remy'ego.

Poza nim w kręgu zainteresowań drużyny z Półwyspu Apenińskiego ma znajdować się także Kamil Glik.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy  w historii transfer wewnątrz Premier League Jack Grealish odchodzi z Aston Villi, czas na testy medyczne. Będzie to największy w historii transfer wewnątrz Premier League Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy