OFICJALNIE: Poznaliśmy terminy zamknięcia najbliższych okien transferowych

2024-05-15 19:43:34; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Poznaliśmy terminy zamknięcia najbliższych okien transferowych Fot. Shutterstock
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Premier League

Przedstawiciele Premier League ujawnili daty otwarcia oraz zamknięcia nadchodzącego letniego i zimowego okna transferowego. Jednocześnie zapewniono, że koniec okresu rejestracyjnego transferów gotówkowych i wypożyczeń w topowych ligach nastąpi w tym samym dniu.

Coraz większymi krokami zbliżamy się do zakończenia rozgrywek w czołowych europejskich ligach. Niedługo później przyjdzie nam emocjonować się finałami poszczególnych pucharów i zmaganiami reprezentacji w ramach Mistrzostw Europy.

Wiemy już, że w ich trakcie rozpocznie się okres transferowego letniego szaleństwa w Premier League, gdzie wyznaczono termin otwarcia okienka na 14 czerwca.

Drużyny rywalizujące w angielskiej elicie będą miały od tego momentu czas do 30 sierpnia do północy na pozyskiwanie nowych graczy w formie transakcji gotówkowych oraz wypożyczeń.

Z kolei w przypadku okresu zimowego rejestracja sprowadzonych zawodników będzie możliwa między 1 stycznia a 3 lutego 2025 roku.

Organizator mistrzostw Anglii zapewnił w wydanym komunikacie, że terminy zamknięcia obu przytoczonych okienek zostały omówione z innymi przedstawicielami czołowych lig na Starym Kontynencie, gdzie zakupowe szaleństwo dobiegnie końca w tych samych dniach.

Różnic należy oczekiwać jedynie w godzinach, bo tradycyjnie możemy się spodziewać szybszego zamknięcia możliwości rejestrowania pozyskiwanych piłkarzy w Niemczech czy Włoszech.

„Aby zapewnić harmonizację z głównymi ligami w Europie, daty zamknięcia ustalono po dyskusjach z EFL, DFL, Serie A, LaLiga i LFP, które zamkną swoje letnie i zimowe okienka odpowiednio 30 sierpnia i 3 lutego” - napisano.