OFICJALNIE: Pozo-Venta żegna się ze Stomilem Olsztyn

OFICJALNIE: Pozo-Venta żegna się ze Stomilem Olsztyn
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn postanowił rozstać się z Willianem Pozo-Ventą.

Norweg urodzony na Kubie był jednym z tych piłkarzy, którzy trafili do „Dumy Warmii” po przejęciu klubu przez Michała Brańskiego. I chociaż był on sprowadzany po kilku miesiącach rozbratu z piłką (z Zimbru Kiszyniów odszedł 15 stycznia), wiązano z nim spore plany.

Ostatecznie nic z tego nie wyszło, gdyż już po trzech miesiącach z 22-latkiem rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron. Lewoskrzydłowemu nie było nawet dane zadebiutować w pierwszym zespole, a jego bilans z rezerw klubu to sześć spotkań (333 minuty).

Po zakończeniu rundy jesiennej Stomil Olsztyn z dorobkiem 26 punktów plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli I ligi.

Willian Pozo-Venta już w 2013 roku trafił do Francji, zasilając barwy FC Metz. Tam się jednak nie sprawdził, dlatego niezwykle szybko byliśmy świadkami jego powrotu do Norwegii, gdzie reprezentował Tromsö IL II oraz Follo FK. Atakujący na swoim koncie ma także występy w młodzieżowej reprezentacji kraju (w sekcjach U-17 i U-18).

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Trzy gole z rzutów wolnych w jednym meczu? Tak strzela wielki talent farerskiego futbolu [WIDEO] Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary Wpadka piłkarzy Sevilli. Mogą posypać się kary PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy PSG: Tuchel vs Leonardo. Spory w sprawie kilku piłkarzy Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! FC Barcelona: Hitowy transfer Ousmane’a Dembélé do PSG?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Napoli sprzeda czterech piłkarzy za łączną kwotę 200 milionów euro?! Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy Kryzys? Francuski klub przeprowadza największy transfer w swojej historii. Rekord większy od rekordu Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy