OFICJALNIE: Pozo-Venta żegna się ze Stomilem Olsztyn

OFICJALNIE: Pozo-Venta żegna się ze Stomilem Olsztyn
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Stomil Olsztyn

Stomil Olsztyn postanowił rozstać się z Willianem Pozo-Ventą.

Norweg urodzony na Kubie był jednym z tych piłkarzy, którzy trafili do „Dumy Warmii” po przejęciu klubu przez Michała Brańskiego. I chociaż był on sprowadzany po kilku miesiącach rozbratu z piłką (z Zimbru Kiszyniów odszedł 15 stycznia), wiązano z nim spore plany.

Ostatecznie nic z tego nie wyszło, gdyż już po trzech miesiącach z 22-latkiem rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron. Lewoskrzydłowemu nie było nawet dane zadebiutować w pierwszym zespole, a jego bilans z rezerw klubu to sześć spotkań (333 minuty).

Po zakończeniu rundy jesiennej Stomil Olsztyn z dorobkiem 26 punktów plasuje się na jedenastym miejscu w tabeli I ligi.

Willian Pozo-Venta już w 2013 roku trafił do Francji, zasilając barwy FC Metz. Tam się jednak nie sprawdził, dlatego niezwykle szybko byliśmy świadkami jego powrotu do Norwegii, gdzie reprezentował Tromsö IL II oraz Follo FK. Atakujący na swoim koncie ma także występy w młodzieżowej reprezentacji kraju (w sekcjach U-17 i U-18).

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy