OFICJALNIE: Praet wreszcie w Premier League. Belg zagra w Leicester

OFICJALNIE: Praet wreszcie w Premier League. Belg zagra w Leicester
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Leicester City | BBC

Leicester City wygrało walkę o Dennisa Praeta.

Belg już trzy lata temu był łączony z Liverpoolem, wówczas oparł się pokusie i wybrał ofertę Sampdorii, w której z miejsca otrzymał kluczową rolę. Dzięki zaufaniu 25-latek wypracował sobie miano jednego z najlepszych pomocników Serie A, notując 106 występów okraszonych czterema bramkami i sześcioma finalnymi podaniami.

Teraz jednak uznał, że to odpowiednia chwila na krok do przodu i tym samym przyjazd do Anglii. O środkowego pomocnika walczyło bowiem Leicester City (a nieco wcześniej m.in. Inter Mediolan) i jak się okazało, jego starania przyniosły zamierzony efekt. „Listy” doszły bowiem do porozumienia z „Sampą” i za około 18 milionów funtów (19,5 miliona euro) nabyły pełnie praw do utalentowanego zawodnika, który ma na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Belgii.

Dennis Praet dziś przybył do Leicester, gdzie po przejściu testów medycznych podpisał umowę wiążącą obie strony do 30 czerwca 2024 roku. Dla mistrzów Anglii z 2016 roku to czwarte wzmocnienie tego lata, po angażach Ayoze Péreza, Youriego Tielemansa (z którym Praet grał w Anderlechcie) i Jamesa Justina. W nowym zespole Belg będzie występował w trykocie z numerem 26.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Domowa koszulka Manchesteru United na nowy sezon [FOTO] Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej Liga Mistrzów 2020/2021: Znamy już 24 uczestników fazy grupowej W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę W Hiszpanii zostanie dograny sezon drugiej ligi. OFICJALNIE: Deportivo - Fuenlabrada już w środę OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze OFICJALNIE: Alex Sobczyk w Górniku Zabrze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy