Oficjalnie: Propozycja zimowego mundialu

Oficjalnie: Propozycja zimowego mundialu
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: FIFA

Zgodnie z przewidywaniami podczas dzisiejszego spotkania w Doha FIFA zaproponowała ramy Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Miałyby one odbyć się między późnym listopadem a późnym grudniem. 

19 i 20 marca w Zurychu dojdzie do dyskusji nad propozycją i najprawdopodobniej zaakceptowania jej.

Powstał także pomysł przeniesienia Pucharu Konfederacji w 2021 roku do innego azjatyckiego państwa w tradycyjnych letnich terminach, natomiast jako test dla Kataru służyć miałyby Klubowe Mistrzostwa Świata w 2021 roku.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po rozważeniu różnych opinii i szczegółowej dyskusji z zainteresowanymi, znaleźliśmy najlepsze rozwiązanie generalnie dla piłki i na kalendarz gier międzynarodowych w latach 2018-2024. To było wymagające wyzwanie i chcę podziękować wszystkim członkom futbolowej społeczności za wkład i konstruktywność przy pomocy znalezienia rozwiązania. Wierzymy, że będzie ono odpowiednie dla każdego - powiedział Salman Bin Ibrahim Al-Khalifa, prezydent Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC).

Przy zmianie terminu mundialu działacze wzięli pod uwagę dwie azjatyckie kandydatury do organizacji Igrzysk Olimpijskich - Ałmaty w Kazachstanie i Pekin w Chinach (04.02.2022-20.02.2022), Ramadan (03.04.2022-03.05.2022), trudne warunki klimatyczne w Katarze od maja do września.  Dodatkowo podkreślono, że ze względów prawnych mistrzostwa muszą zostać rozegrane w roku kalendarzowym 2022.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Hitowy transfer Bernardo Silvy?! Manchester City szykuje się do pożegnania z Portugalczykiem Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Manchester City finalizuje rekordowy transfer w dziejach Premier League Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy Anamaria Prodan, słynna agentka piłkarska z Rumunii: Nikt nie pamięta o tych, którzy byli drudzy OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Gwiazdka Eredivisie w AS Monaco OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! OFICJALNIE: Leon Bailey w Premier League. Zostanie następcą gwiazdy?! AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy