OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji

2024-05-03 08:53:24; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Puchar Polski w nowej telewizji Fot. Lukasz Sobala / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: TVP Sport

Spotkania Pucharu Polski od nowego sezonu będą pokazywane w Telewizji Polskiej - potwierdził publiczny nadawca.

W czwartek byliśmy świadkami finału Pucharu Polski pomiędzy Pogonią Szczecin a Wisłą Kraków. Rozgrywana na Stadionie Narodowym w Warszawie potyczka przyniosła wiele emocji. „Duma Pomorza” prowadziła po golu Efthymiosa Koulourisa i była o krok od pierwszego w swojej historii triumfu w rozgrywkach. Eneko Satrústegui rzutem na taśmę doprowadził jednak do dogrywki, a w niej zwycięstwo „Białej Gwieździe” 2:1 dał Ángel Rodado.

Do tej pory spotkania PP były pokazywane przez Polsat Sport. Przy okazji ostatniego meczu w ramach edycji 2023/2024 Telewizja Polska poinformowała, że w kolejnych latach to ona będzie transmitowała pucharowe starcia. Na ten temat spekulowało się już od pewnego czasu.

Zgodnie z informacją przekazaną przez TVP, nabyła ona prawa do pokazywania meczów rodzimego pucharu w sezonach 2024/2025, 2025/2026 oraz 2026/2027. Pierwsze transmisje zatem już niebawem.

Wiadomość od publicznego nadawcy została odebrana przez sporą część kibiców w mediach społecznościowych z optymizmem.

Opakowywanie PP przez Polsat Sport łagodnie rzecz ujmując, nie było dość dobrze oceniane. Abstrahując od jakości komentarza, we wcześniejszych fazach jednym z zarzutów była mała liczba pokazywanych meczów. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w nowej stacji.