OFICJALNIE: PZPN ze zgodą na organizację Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Kontrowersyjny warunek warszawskiego urzędu

OFICJALNIE: PZPN ze zgodą na organizację Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Kontrowersyjny warunek warszawskiego urzędu fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał zezwolenie ze strony prezydenta Rafała Trzaskowskiego na organizację finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym w Warszawie z udziałem Lecha Poznań z Rakowem Częstochowa w dniu 2 maja o godzinie 16:00.

PZPN potwierdził przed kilkoma tygodniami gotowość do zorganizowania finału krajowego pucharu w Warszawie. Od tego momentu przedstawiciele naszego futbolu czekali na otrzymanie zgody od włodarzy stołecznego miasta na zorganizowanie piłkarskiego wydarzenia.

25 kwietnia 2022 roku do siedziby futbolowej centrali w Polsce wpłynęło pismo w tej sprawie, w którym jeden z ustanowionych warunków dopuszcza zabronienie używania banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5m na trybunach.

Polski Związek Piłki Nożnej zapowiedział złożenie odwołania w tej kwestii.

„Jednym z warunków zezwolenia jest niedopuszczenie przez organizatora do używania banerów lub flag o ;wymiarach większych niż 2m x 1,5m. Niestosowanie się do niniejszego warunku przez organizatora objęte jest groźbą kary pozbawienia wolności do lat 8 (art. 58 ust. 1 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych). Należy podkreślić, że tym samym zawieszone zostało dotychczasowe prawo PZPN jako organizatora (określone w regulaminie imprezy masowej) do każdorazowego wyrażania zgody w przypadku próby wnoszenia i używania banerów lub flag o wymiarach większych niż wymiar określony powyżej.

W związku z powyższym uprzejmie informujemy, że służby informacyjne i porządkowe będą zobowiązane do odmówienia wniesienia na stadion banerów lub flag o wymiarach większych niż 2m x 1,5 zgodnie z niniejszą decyzją organu wydającego zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej.

Polski Związek Piłki Nożnej, jako organizator przedmiotowej imprezy masowej, zamierza złożyć stosowne odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w zakresie ww. warunku zezwolenia” - napisano w opublikowanym komunikacie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Luis Suárez porozumiał się z nowym klubem?! Zaskakujący kierunek Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/06/2022] Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Fernandinho wybrał nowy klub. Sentymentalny powrót Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Romelu Lukaku przyśpiesza transfer. Testy medyczne w środę Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Afonso Sousa oddala się od Lecha Poznań. Oferta mistrza Polski przebita przez... rywala z Ekstraklasy Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Czesław Michniewicz reaguje. Pozwie Szymona Jadczaka Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy