OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk poinformowała o pozyskaniu Rafała Pietrzaka.

Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca jest w ostatnim czasie niezwykle aktywna na rynku transferowym. Całkiem niedawno informowano o sprowadzeniu takich zawodników jak choćby Łukasz Zwoliński, Kenny Saief czy Zé Gomes. Dziś z kolei pozyskano Rafała Pietrzaka.

Lewy defensor przenosi się do Gdańska z Royal Excel Mouscron na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym pracodawcą parafował kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2023 roku.

Przeprowadzka może być ważna dla samego zawodnika pod kątem zbliżających się Mistrzostw Europy. Nie jest tajemnicą, że Pietrzak znajduje się w orbicie zainteresowań selekcjonera Jerzego Brzęczka. Regularne występy w Ekstraklasie mogą przybliżyć go do wyjazdu na wspomniany turniej.

28-latek wraca do ojczyzny po półrocznej przerwie, którą spędził w Belgii po transferze z Wisły Kraków. Tam rozegrał 15 ligowych spotkań i zanotował dwie asysty.

W Polsce Pietrzak występował przede wszystkim w Wiśle Kraków i GKS-ie Katowice, ale też w Kolejarzu Stróże, Piaście Gliwice, Górniku Zabrze, Zagłębiu Lubin i Zagłębiu Sosnowiec.

Lechia Gdańsk to obecnie szósta siła polskiej ligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Romelu Lukaku podjął decyzję. Czas na powrót do Premier League! Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Danny Ings z dużym transferem wewnątrz Premier League. Zapowiedź głośnego odejścia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Komisja Ligi reaguje na rekordową liczbę czerwonych kartek. PIĘĆ kar dyskwalifikacji [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę OFICJALNIE: Mariusz Stępiński opuścił Włochy. Czas na nową przygodę Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Filip Jagiełło zmienia klub we Włoszech Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Przemysław Frankowski wróci do Europy już w trwającym oknie?! Zaawansowane rozmowy Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski! Bukmacher wystawił kurs 10,0 na zwycięstwo Legii Warszawa z Dinamem Zagrzeb. Postaw na mistrza Polski!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy