OFICJALNIE: Rafał Wolski odszedł z Lechii Gdańsk

OFICJALNIE: Rafał Wolski odszedł z Lechii Gdańsk fot. Rafał Wolski Michał Pazdan
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Lechia Gdańsk | Janekx89

Lechia Gdańsk poinformowała, że Rafał Wolski zdecydował się rozwiązać jednostronnie kontrakt z klubem.

Już od dłuższego czasu spekulowano, że „Biało-Zieloni” zalegają z wypłatami dla swoich zawodników. Efektem tego były odejścia Artura Sobiecha oraz Daniela Mikołajewskiego.

Następni w kolejce byli Rafał Wolski i Sławomir Peszko. Ten pierwszy jakiś czas temu złożył oświadczenie o jednostronnym rozwiązaniu kontraktu z winy Lechii Gdańsk i po pozytywnym rozpatrzeniu go przez Izbę ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN, jest on wolnym zawodnikiem. Klub będzie zobowiązany wypłacić mu różnicę pomiędzy dotychczasową gażą, a wynagrodzeniem w nowej ekipie, chyba że do 30 czerwca 2021 roku nie zwiąże się on z żadnym pracodawcą.

Na to jednak się nie zapowiada i jak informuje Janekx89, o Wolskiego już teraz zabiega Wisła Płock.

Lechia w oficjalnym komunikacie poinformowała, że umowa 27-latka straciła ważność czwartego marca, potwierdzając jednocześnie toczącą się sprawę odnośnie sytuacji kontraktowej starszego o osiem lat Peszki.

Tym samym wszystko wskazuje na to, że Lechia Gdańsk lada moment straci drugiego zawodnika i jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, karierę będzie on kontynuował w łódzkim Widzewie.

Wracając do Wolskiego, rozgrywający bądź skrzydłowy na Pomorze trafił latem 2016 roku. Od tego czasu zgromadził on 78 spotkań, strzelił siedem goli i zanotował 11 asyst. W przeszłości 27-latek uzbierał siedem występów w seniorskiej kadrze narodowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy