OFICJALNIE: Raków sięga po obrońcę ligowego rywala

OFICJALNIE: Raków sięga po obrońcę ligowego rywala
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Wigry Suwałki | Janekx89

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wigry Suwałki, Kamil Kościelny zostanie nowym zawodnikiem Rakowa Częstochowa.

Jak poinformowały Wigry za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, Raków Częstochowa aktywował klauzulę wykupu zapisaną w umowie Kamila Kościelnego. 26-latek występował w drużynie z województwa podlaskiego od początku aktualnego sezonu. Obrońca jeszcze dzisiaj przejdzie testy medyczne i poleci do tureckiego Kızılağaç, gdzie częstochowianie przygotowują się do rundy rewanżowej Nice I Ligi.

Podczas rundy jesiennej Kościelny zanotował w barwach Wigier Suwałki czternaście spotkań na zapleczu LOTTO Ekstraklasy, zdobywając jedno trafienie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez użytkownika Twittera Janekx89, po zaskakującej sprzedaży 26-latka suwałczanie postarają się o wypożyczenie defensora Legii Warszawa, Mateusza Żyro.

Kamil Kościelny jest wychowankiem Stali Mielec, w której występował do końca sezonu 2014/2015 z krótką przerwą na wypożyczenie do Resovii. Od tamtej pory 26-latek już znacznie częściej decydował się na zmianę barw klubowych reprezentując kolejno: Siarkę Tarnobrzeg, Radomiaka Radom oraz wspomniane Wigry Suwałki.

Dla Kościelnego to awans sortowy, bowiem Raków Częstochowa ma spore szanse na wywalczenie awansu do LOTTO Ekstraklasy. Tegoroczny beniaminek Nice I Ligi znajduje się obecnie na trzeciej pozycji w tabeli, tracąc dwa punkty do Odry Opole i trzy oczka do Chojniczanki Chojnice.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy