Oficjalnie: Ranieri zrezygnował

2011-02-20 20:33:33; Aktualizacja: 13 lat temu
Redakcja Źródło: AS Roma

Claudio Ranieri podał się do dymisji po kompromitującej porażce 3-4 na wyjeździe w Genoi. Prowadzona przez niego Roma jeszcze w 51. minucie prowadziła 3-0.<BR><BR>Przegrana z Genoą jest już czwartą z rzędu (...)

Przegrana z Genoą jest już czwartą z rzędu dla stołecznego klubu. Doświadczony szkoleniowiec zostawia Romę na ósmej pozycji w tabeli z dziewięcioma punktami straty do czwartego miejsca, gwarantującego start w eliminacjach do Ligi Mistrzów. A w tegorocznych rozgrywkach sytuacja nie jest prosta - w pierwszym meczu Roma przegrała u siebie 2-3 z Szachtarem Donieck.

"Zawsze chciałem wszystkiego najlepszego dla Romy. Dzisiejszy mecz jest dla mnie wystarczającym sygnałem, że czas na odejście. Po końcowym gwizdku poszedłem do szatni, podziękowałem zespołowi i zdecydowałem się złożyć rezygnację" - powiedział Ranieri.

Skrót meczu Genoa - Roma 4-3 (0:2):
Więcej na ten temat: Trenerzy Włochy Oficjalnie