OFICJALNIE: Raphaël Varane odchodzi z Manchesteru United [WIDEO]

2024-05-14 12:22:10; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
OFICJALNIE: Raphaël Varane odchodzi z Manchesteru United [WIDEO] Fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Manchester United

Raphaël Varane po sezonie przestanie być zawodnikiem Manchesteru United. Angielski klub potwierdził, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Manchester United już latem rozpocznie erę pod batutą nowych właścicieli - Jima Ratcliffe'a i jego INEOS Group. Wiele wskazuje na to, że w klubie dojdzie do wielu zmian.

Nadal nie jest pewna przyszłość Erika ten Haga, który z pewnością nie spełnił oczekiwań. Znaki zapytania widnieją także nad nazwiskami kilku zawodników.

Sprawa Raphaëla Varane'a jest już jasna.

Wygasający pod koniec czerwca kontrakt Francuza nie zostanie przedłużony, co zostało oficjalnie potwierdzone przez Manchester United. Taki scenariusz prognozowano od dłuższego czasu.

Latem 2021 roku opasany medalami z czasów gry dla Realu Madryt defensor podpisał dużą umowę z „Czerwonymi Diabłami”. Ta gwarantowała mu 340 tysięcy funtów tygodniowo. 

Na boisku raczej się nie bronił. Podczas trzech sezonów spędzonych na Old Trafford borykał się regularnie z urazami. Z ich powodu na rehabilitację poświęcił ponad 200 dni. Liczba ta z pewnością się zwiększy. Od początku kwietnia 31-latek pauzuje z powodu urazu mięśniowego.

Varane nie powinien narzekać latem na brak zainteresowania. Już teraz łączy się go z kilkoma kierunkami, w tym z sentymentalnym powrotem do RC Lens.

Doświadczony obrońca rozegrał w barwach „Czerwonych Diabłów” 93 spotkania. Do gabloty dołożył trofeum za zwycięstwo w Pucharze Ligi.

- Spędziłem niesamowite lata, grając dla tego wyjątkowego klubu i nosząc tę koszulkę. Kiedy po raz pierwszy pojechałem na Old Trafford jako zawodnik Manchesteru United, było to szaleństwo. Atmosfera była niesamowita. Zakochałem się w tym klubie i kibicach. Dla mnie i moich dzieci to miejsce pozostanie wyjątkowe. Mimo że mieliśmy trudny sezon, jestem pozytywnie nastawiony do przyszłości klubu. Nowi właściciele przybywają z jasnym planem i świetną strategią. Do zobaczenia na Old Trafford, aby się pożegnać podczas ostatniego meczu sezonu u siebie. Z pewnością będzie to dla mnie bardzo emocjonujący dzień - powiedział Varane w pożegnalnym materiale.