OFICJALNIE: Raphinha bohaterem rekordowego transferu Stade Rennes

OFICJALNIE: Raphinha bohaterem rekordowego transferu Stade Rennes fot. Stade Rennes
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Stade Rennes

Rennes sfinalizowało przeprowadzkę ze Sportingu Raphinhi.

Brazylijczyk po udanym sezonie w barwach Sportingu, gdzie miał okazję m.in. zaprezentować swoje nieprzeciętne umiejętności w rozgrywkach Ligi Europy, znalazł się na celowniku wielu ekip. W tym gronie były Sevilla czy Fiorentina, lecz ostatecznie bój o 22-latka wygrało Rennes.

Francuzi poszukiwali następcy Ismaïli Sarra i tym samym wreszcie go znaleźli, nie szczędząc przy tym zarobionych 30 milionów euro. Lwia część tej kwoty (20 milionów euro) trafiła bowiem na konto „Lwów”, co oznacza, że „Czerwono-Czarni” podczas jednego okna dokonali nie tylko największej sprzedaży, ale i największego zakupu w dziejach klubu.

Zawodnik, który czarował na boiskach Liga NOS, podpisał umowę wiążącą obie strony do 30 czerwca 2024 roku, a w nowych barwach będziemy go oglądali z „siódemką” na plecach. Raphinha swoją przygodę ze Sportingiem kończy na 41 spotkaniach, w których zaznaczył swoją obecność dziewięcioma trafieniami i pięcioma asystami.

Rennes tuż przed końcem okna pozyskało także następcę sprzedanego do Lille Benjamina André. Jest nim Jonas Martin, który przeniósł się ze Strasbourga za cztery miliony euro. On z kolei otrzymał koszulkę z numerem 28.

Przed nim do francuskiego klubu trafili również Metehan Güçlü i Joris Gnagnon. Pierwszy na zasadzie transferu definitywnego z PSG, a drugi w ramach wypożyczenia z Sevilli, do której trafił w lipcu ubiegłego roku za 13,5 miliona euro właśnie z „Czerwono-Czarnych”.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy