OFICJALNIE: Răzvan Marin wzmacnia Empoli

OFICJALNIE: Răzvan Marin wzmacnia Empoli fot. Matteo Bracali / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Empoli FC

Empoli kontynuuje swoją ofensywę transferową i finalizuje wypożyczenie Răzvana Marina, grającego wcześniej w Cagliari. 26-letni Rumun stanowi już ósme wzmocnienie toskańskiej ekipy na zbliżający się sezon.

Răzvan Marin opuszcza Cagliari po tym, jak wraz z klubem nie zdołał utrzymać się w elicie kraju. Zespół z Sardynii czeka więc walka o rychły awans do włoskiej ekstraklasy, w której nie pomoże jej na pewno rumuński pomocnik.

Wychowanek FCV Farulu Konstanca (dawniej FC Viitorul) najbliższą kampanię spędzi, przywdziewając koszulkę Empoli. „Azzuri” wiążą z reprezentantem Rumunii duże nadzieje, a więc zabiegali o zawarcie w umowie opcji wykupu, co finalnie zaakceptowało Cagliari, oczekując w przyszłości za zawodnika około siedmiu milionów euro.

Răzvan Marin po dobrych występach w belgijskim Standardzie Liège w 2019 roku trafił do Ajaxu Amsterdam, gdzie miał zadbać o jakość w środku pola.

26-latek nie odnalazł się jednak w stolicy Holandii, odchodząc już po roku w ramach wypożyczenia do Cagliari, by następnie zasilić szeregi „Rossoblu” definitywnie. 41-krotny reprezentant kraju ustabilizował formę w ekipie z Sardynii, stając się ważną postacią drużyny ze Sardegna Areny. 

Miniony sezon Marin zwieńczył rozegraniem łącznie 37 spotkań, notując w nich sześć asyst.

Empoli jest niezwykle aktywne w trwającym okienku, bo sfinalizowało już transfery aż ośmiu zawodników. Wśród nich znaleźli się Mattia Destro, Guglielmo Vicario czy Martín Satriano. Ruchy te mają wspomóc klub z Toskanii, który ma za sobą przeciętną kampanię zwieńczoną zajęciem 14. miejsca w Serie A.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy