OFICJALNIE: Rekord transferowy Almeríi. Manchester United pokonany

OFICJALNIE: Rekord transferowy Almeríi. Manchester United pokonany
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Almería

Manchester United przegrał rywalizacją o Arvina Appiaha, który dołączył do Almeríi.

18-latek może już dopisać kolejny kraj w swoim życiorysie. Zawodnik z pochodzenia jest Ghańczykiem, urodził się w Holandii, posiada angielskie obywatelstwo, a teraz przyjdzie mu grać w Hiszpanii. Wychowanek Nottingham Forest trafił na zaplecze LaLiga i od teraz będzie występował w barwach Almeríi, która już teraz widzi w nim wzmocnienie pierwszej drużyny. Przekonuje o tym również kwota wydana na ten transfer.

„La Unión” było bardzo zdeterminowane w walce o napastnika, a po drodze pokonało między innymi Manchester United, czego nie omieszkało zaznaczyć w oficjalnym oświadczeniu. Co prawda ani Hiszpanie, ani działacze Forest nie ujawnili sumy, za jaką gracz zmienił barwy, ale według „BBC” Almería musiała zapłacić osiem milionów funtów. W przeliczeniu na euro daje to nieco ponad 8,8 miliona, a to z kolei oznacza, iż jest to klubowy rekord transferowy.

Dotychczas największym zakupem drużyny z Segunda División był Pablo Piatti, który dzierżył swój rekord od 2008 roku, a wynosił on około siedmiu milionów euro. Szczególnie narzekać nie muszą również działacze Forest, dla których sprzedaż Appiaha jest piątym największym zarobkiem na sprzedaży zawodnika, a także największą sprzedażą od 2017 roku, kiedy to pobito rekord oddając Britta Assombalongę do Middlesbrough za ponad 17 milionów.

Appiah z reguły gra bliżej prawego skrzydła, ale potrafi też występować w środku ataku lub na lewej flance. Szczególną zaletą skrzydłowego jest jego szybkość. Zawodnik związał się z Almeríą do połowy 2024 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Szymon Marciniak poprowadzi finał europejskiego pucharu? Jest na wąskiej liście kandydatów Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Transfermarkt: 10 najwyżej wycenianych Brazylijczyków do lat 21 Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze Lublinianka się wzmacnia. OFICJALNIE: Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin w czwartej lidze OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Mateusz Maćkowiak w Śląsku Wrocław Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Leganés krytykuje przepis umożliwiający transfer Braithwaite'a do Barcelony, ale też chwali postawę piłkarza Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! Hit transferowy w Ekstraklasie?! Dimitri Oberlin bliski przenosin do czołowego polskiego klubu! OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk OFICJALNIE: Rafał Pietrzak w Lechii Gdańsk

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy