OFICJALNIE: Rekord za rekordem. Drugi raz w tym oknie najdroższy zakup w historii paragwajskiej ligi

OFICJALNIE: Rekord za rekordem. Drugi raz w tym oknie najdroższy zakup w historii paragwajskiej ligi fot. Derlis Gonzalez [Instagram]
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Olimpia

Derlis González został bohaterem największego transferu w historii paragwajskiej ligi, błyskawicznie detronizując Héctora Villalbę.

González, który ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu w brazylijskim Santosie, przeniósł się do Olimpii za około pięć milionów dolarów z Dynama Kijów.

Klub z Asunción tym samym zdecydował się na pobicie rekordu ligi paragwajskiej, ustanowionego przez lokalnego rywala, Club Libertad, dzięki sprowadzeniu Héctora Villalby za cztery miliony dolarów.

Olimpia, zresztą podobnie jak Club Libertad, porządnie wzmacnia się przed startem fazy grupowej Copa Libertadores. Tam zmierzy się z argentyńskim Defensa y Justicia, ekwadorskim Delfinem i... Santosem, więc González błyskawicznie dostanie szansę na sentymentalny powrót (pierwszy mecz z Brazylijczykami na wyjeździe 18 marca).

25-letni Derlis zalicza powrót do Olimpii, bo występował w niej na zasadzie wypożyczenia z Benfiki w 2014 roku. Nie jest to dla niego największy transfer w karierze, bowiem w 2015 roku Dynamo zapłaciło Bazylei 9,5 miliona euro.

Lewoskrzydłowy w ostatnim sezonie Série A strzelił jedną bramkę w 16 meczach w barwach Santosu.

Transfer dla 34-krotnego reprezentanta Paragwaju jest istotny pod względem jak najlepszego przygotowania się do zbliżającego się wielkimi krokami Copa América.

Tymczasem Olimpia nie zatrzymuje się w transferowej ofensywie. Największym hitem ma być sprowadzenie 35-letniego Emmanuela Adebayora, który doskonale zna się z liderem drużyny, 38-letnim Roque Santa Cruzem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy