OFICJALNIE: Rekordowy transfer Portland Timbers

OFICJALNIE: Rekordowy transfer Portland Timbers
Jan Piekutowski
Jan Piekutowski
Źródło: Portland Timbers

Portland Timbers powiadomiło, że jego nowym zawodnikiem zostanie Brian Fernandez.

Dotychczasowym klubem argentyńskiego napastnika była meksykańska Necaxa, w której grał od 2018 roku. Wcześniej zakładał trykot takich ekip jak Defensa, Racing Club czy Metz. Teraz trafia do Major League Soccer, a nowy klub wyda na niego przynajmniej dziesięć milionów dolarów. Będzie to rekord transferowy Portland. Dotychczas najwięcej kosztował Lucas Melano - około pięć milionów.

24-latek nie jest zwyczajnym zakupem. Drużyna z Oregonu ściąga go bowiem na zasadzie Designated Player Rule, zwanej też Regułą Beckhama. Polega ona na możliwości pozyskania trzech piłkarzy, którzy nie będą musieli mieścić się w limicie płacowym danej drużyny. Wieloletnia zasada znalazła już zastosowanie w 114 przypadkach, a u jej podstaw stoi chęć do transferowania gwiazd światowego futbolu.

Nie poinformowano o zarobkach Argentyńczyka, ani o tym jak długi będzie jego kontrakt. Nieoficjalnie mówi się o zdecydowanie najwyższej pensji w drużynie oraz trzyletniej umowie. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Ekstraklasa: Bejger zamelduje się w Polsce. Transfer definitywny z Manchesteru United Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A Poręba przymierza się do opuszczenia Polski. Wychowanek Zagłębia Lubin wybiera między Bundesligą a Serie A OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi OFICJALNIE: Kevin Strootman wrócił do Serie A. Trafił do Genoi Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] Lechia Gdańsk z trzecim zimowym transferem. Joseph Ceesay w Trójmieście [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] NBA: Hit transferowy stał się faktem. James Harden w Brooklyn Nets [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Real Madryt: Luka Jović opuszcza klub. Znowu zagra w Eintrachcie Frankfurt [OFICJALNIE] Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?! Huntelaar zaliczy wielki powrót na kilka ostatnich miesięcy swojej kariery?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy