OFICJALNIE: Rekordowy zakup Espanyolu

OFICJALNIE: Rekordowy zakup Espanyolu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Espanyol

Matías Ezequiel Vargas Martín został nowym zawodnikiem Espanyolu.

Jednokrotny reprezentant Argentyny dołączył do klubu z Barcelony na zasadzie transferu definitywnego z Vélezu Sarsfield i po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2024 roku, w którym została zawarta klauzula wykupu opiewająca na 50 milionów euro.

Ekipa z Estadi Cornellà-El Prat poinformowała, że zapłaciła 10,5 miliona euro za kartę 22-letniego skrzydłowego. Tym samym zespół z LaLiga dokonał swojego największego zakupu w historii. Poprzednim rekordzistą w tej klasyfikacji był Borja Iglesias, który nie nacieszył się zbyt długo mianem najdroższego piłkarza Espanyolu, ponieważ został on sprowadzony do drużyny przed startem minionego sezonu za 10 milionów euro z Celty Vigo.

Matías Vargas przez całą swoją dotychczasową karierę był związany z Vélez Sarsfield. W sumie rozegrał 78 spotkań w barwach argentyńskiego klubu, w których strzelił piętnaście bramek oraz zanotował jedenaście asyst.

Wcześniej Espanyol poinformował także o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Ander Iturraspe z Athleticu oraz wypożyczeniu Bernardo Espinosa z Girony z opcją wykupu po zakończeniu sezonu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy