OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin

OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin fot. Cody Froggatt/News Images/SIPA USA/PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Svensk Footboll

Nowym selekcjonerem reprezentacji Szwecji, z której objęciem łączono również Jensa Gustafssona, został Jon Dahl Tomasson.

Szwedzka federacja szukała nowego selekcjonera dla swojej reprezentacji po zakończeniu współpracy z Janne Anderssonem, do czego doszło w listopadzie poprzedniego roku. W poniedziałek wyjaśniło się, że drużynę poprowadzi Jon Dahl Tomasson.

- Dzięki doświadczeniu Jona Dahla Tomassona w międzynarodowej piłce nożnej reprezentacja podejmuje kroki w stronę nowej ery. Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że możemy nawiązać współpracę - przyznał sekretarz generalny Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej Andrea Möllerberg.

Duńczyk został pierwszym zagranicznym selekcjonerem w historii szwedzkiego zespołu.

Były świetny napastnik miał już styczność z reprezentacją swojego kraju jako asystent Age Hareide. Potem prowadził Malmö oraz Blackburn Rovers. Z tym pierwszym zdobył dwa tytuły mistrza Szwecji. Z drugim rywalizował w Championship, a pożegnał się z angielskim klubem w lutym, co uprawdopodobniło podjęcie przez niego reprezentacyjnego wyzwania.

Jakiś czas temu blisko objęcia szwedzkiej ekipy był Olof Mellberg, ale ostatecznie odrzucił ofertę. Potem wśród dwóch głównych kandydatów wymieniano właśnie Tomassona oraz Jensa Gustafssona, a więc trenera Pogoni Szczecin. 45-latek faktycznie znajdował się na celowniku rodzimej federacji, ale zatrudniony został ten pierwszy.

Szwedzi zajmują 26. miejsce w rankingu FIFA. Plasując się na trzeciej lokacie w tabeli eliminacyjnej grupy F, nie zakwalifikowali się na EURO 2024.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy