OFICJALNIE: Reprezentant Ekwadoru trafił do spadkowicza z Premier League

2024-09-02 19:10:25; Aktualizacja: 2 godziny temu
OFICJALNIE: Reprezentant Ekwadoru trafił do spadkowicza z Premier League Fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: Brighton & Hove Albion

Jeremy Sarmiento z Brighton & Hove Albion został wypożyczony na sezon 2024/2025 do Burnley.

22-letni skrzydłowy zadebiutował już w drużynie „The Clarets” w sobotę 31 sierpnia podczas zakończonej remisem 1:1 domowej rywalizacji w Championship z Blackburn Rovers, kiedy w 71. minucie zmienił pozyskanego z Manchesteru United Hannibala Mejbriego.

W pierwszej połowie ubiegłego sezonu Ekwadorczyk był wypożyczony do West Bromwich Albion, w którego barwach strzelił dwa gole w 20 meczach na zapleczu Premier League. Następnie trafił na tej samej zasadzie do Ipswich Town, gdzie wywalczył awans do angielskiej elity, a jego dorobek wyniósł cztery bramki i dwie asysty w 22 spotkaniach.

Piłkarz urodzony w Madrycie w wieku siedmiu lat dołączył do akademii Charlton Athletic, a następnie reprezentował na szczeblu młodzieżowym Benficę. Z Brighton & Hove Albion jest związany od 2021 roku i w pierwszym zespole zgromadził tam 21 występów, trafiając niedawno po raz pierwszy do siatki przeciwko Crawley Town w Carabao Cup.

W reprezentacji Ekwadoru rozegrał dotąd 21 spotkań. Brał udział w Mistrzostwach Świata w 2022 roku, a ostatnio strzelił gola Wenezueli podczas Copa América. Wcześniej występował w młodzieżowych drużynach Anglii.

Burnley po spadku z Premier League pokonało w Championship 4:1 Luton Town i 5:0 Cardiff City, a także przegrało 0:1 z Sunderlandem.