OFICJALNIE: Reprezentant Kosowa pierwszym transferem 1. FC Köln na sezon 2023/2024

OFICJALNIE: Reprezentant Kosowa pierwszym transferem 1. FC Köln na sezon 2023/2024
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: 1. FC Köln

Leart Paqarada zostanie nowym zawodnikiem 1. FC Köln - ogłosiły klubowe media. Piłkarz przywędruje na RheinEnergieStadion w lipcu tego roku.

Ten sezon lewy obrońca lub wahadłowy dokończy w drugoligowym FC St. Pauli. Kapitan „Piratów” nie był zainteresowany przedłużeniem kontraktu z dotychczasowym pracodawcą. Mając możliwość ustalania warunków umowy z innymi interesantami, piłkarz wytyczył sobie drogę przyszłości do ekipy z Kolonii.

Po dopięciu wszystkich szczegółów na ostatni guzik 1. FC Köln ogłosiło wzmocnienie pierwszego zespołu na zasadzie wolnego transferu. Piłkarz podpisał dokument, którego ważność wygaśnie w czerwcu 2026 roku.

Urodzony w Aachen Paqarada to gracz o ciekawej przeszłości. Od najmłodszych lat wychowywał się w szkółce Werderu Brema, po czym jako młodzieżowiec starał się zaimponować trenerom Bayeru Leverkusen. Ostatecznie jego potencjał okazał się wystarczający jedynie na występy w rezerwach, więc błyskawicznie zdecydował się związać z grającym o szczebel niżej SV Sandhausen.

Tam przez długi czas pracował na przeprowadzkę do bardziej renomowanego klubu. W wieku 26 lat przyjął ofertę St. Pauli, gdzie już trzeci sezon wywiera dobre wrażenie na obserwatorach z niemieckiej elity.

Ostatecznie zawodnik o dużym wachlarzu funkcjonalności boiskowej może otrzymać szansę debiutu w Bundeslidze, zakładając utrzymanie „Kozłów” na koniec kampanii.

Mający obecnie 28 lat Paqarada postara się ubogacić swój indywidualny dorobek przez kolejne cztery miesiące. Obecnie licznik zatrzymuje się na 85 występach, pięciu trafieniach i 20 asystach.

Będąc znacznie młodszym sportowcem, Paqarada bronił barw młodzieżowych reprezentacji Niemiec i Albanii. Finalnie skorzystał z możliwości grania dla Kosowa, dla którego zdążył rozegrać już 21 meczów.

1. FC Köln „na teraz” zdążyło wcześniej pozyskać napastnika Davie'ego Selke oraz bramkarza Juliana Roloffa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Chelsea chce rozbić bank na koniec zimowego okna transferowego Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy